Педагогические науки/Современные методы преподавания

Зуб О.Л.

Національний технічний університет України «Київський Політехнічний Інститут»

Печа-куча – новий метод підготовки презентації в Power Point для занять з іноземної мови у Вищій школі

         В наш час все більше та більше викладачів використовуються на своїх заняттях з іноземної мови презентації в Power Point, які вони роблять особисто або їх готують студенти для представлення результатів своєї роботи над проектом або певним питанням, яке було йому задано.

         Підготовка та представлення мультимедійної презентації з іноземної мови – дуже кропіткий та цікавий процес, до якого кожен студент підходить по-різному, але тим не менш, при підготовці презентації студент отримує певне завдання/проблему та намагається знайти вирішення даної проблеми, досліджуючи та використовуючи різні джерела інформації, після чого використовує програму Power Point, яка є сучасним технологічним засобом та представляє дану презентацію загальній аудиторії.

         Коли викладач надає завдання студентам для створення презентації з іноземної мови, він ставить певні стандартні вимоги до підготовки презентації, такі як кількість слайдів, зміст, структура, фон, кількість інформації на кожному слайді. Загалом викладачі хочуть побачити на слайді назву презентації, її зміст, хто її виконував, щоб було багато інформації, яка б частково відрізнялася від того, що розповідає студент та висновки. Це все стандартні методи підготовки презентації. Але світ змінюється, підходи до освіти змінюються, а отже підходи до підготовки мультимедійної презентації в Power Point також треба змінювати.

         Печа-куча – один з сучасних методів, який використовується при створенні та представленні презентацій в Power Point. Метод виник не так давно і спочатку використовувався в архітектурі.

         Відповідно до визначення метод Печа-куча – це методологія представлення невеликих доповідей, які спеціально обмежені за часом та змістом, який спочатку використовувався на неформальних конференціях PechaKucha Nights [1].

Авторство цього оригінального методу проведення презентацій належить європейським архітекторам Астрід Кляйн та Марку Дітаму. Їх робота в власному архітектурному бюро в Токіо включала відвідування багатьох заходів, на яких талановиті архітектори представляли свої проекти. Кожного разу презентації були настільки довгими, що присутні починали зівати, переставали слухати, а задавати питання у них просто не залишалось сил. Тому Астрід Кляйн та Марк Дітам вирішили змінити ситуацію [2].

         Основними особливостями даного виду презентації є те, що автор представляє нам свою доповідь у вигляді презентації в Power Point, яка складається з 20ти слайді, кожен слайд коментується протягом 20 секунд. Слайд змінюється автоматично, тобто повернути слайд назад або навпаки сказати «наступний слайд» - неможливо. Якщо підрахувати, то вся презентація триває 6 хвилин та 40 секунд, також виділяється час на обговорення, який складає також приблизно 6 хвилин та 40 секунд. Такий формат презентації дозволяє не затягувати час, виступаючий може коректно та швидко донести основну інформацію. Тривалість презентації та питань, які задаються була обрана невипадково, оскільки саме 6 хвилин та 40 секунд – це самий оптимальний час, за який людина може розкрити повністю тему та запевнити людей в перевагах саме вашої презентації [3].

Ера методу Печа-куча почалась у 2004 році по всьому світу. Велика кількість компаній почала використовувати даний формат презентації в своїй роботі, щоб, наприклад, запевнити швидко та грамотно запевнити своїх клієнтів в співпраці [2].

Так, дійсно, даний метод є доволі цікавим, а особливо при вивченні іноземної мови. Одним з позитивних сторін є те, що час представлення презентації обмежений. В кожній групі з іноземної мови може знаходитись до 12 студентів, якщо не обмежувати час їх презентації, то вона може затягнутися надовго. Кількість слайдів 20 – також обмежена, це також добре, оскільки студент зможе представити дійсно саму цікаву та саму важливу інформацію з своєї теми.

Те, що на кожен слайд відведено 20 секунд – також дуже добре, оскільки студенти зможуть з розумом використовувати свій час та розрахувати потрібну інформацію для кожного слайду як ту, що нанести на слайд, так і ту, щоб сказати. Оскільки, якщо на слайді буде забагато тексту, слухачі не встигнуть його прочитати та й заодно прослухати іншу інформацію, а отже таким чином інформації на слайді має бути мінімально, лише головне, а от говорити студент може аж 20 секунд, при тому говорити, а не читати, що в свою чергу розвиває навички усного мовлення студентів. Наприклад, слайд може містити лише картинку, яка чітко відображає інформацію, а студент має її пояснити, чому саме так.

Таким чином, метод Печа-куча є дуже корисним при створенні презентацій в Power Point студентами при вивченні іноземної мови, оскільки за допомогою цього методу вони вчаться коректно обирати та обробляти інформацію, правильно її представляти для оточуючих та доводити, що саме їх презентація є найкращою.

Література:

1.     http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B5%D1%87%D0%B0-%D0%BA%D1%83%D1%87%D0%B0

2.     http://www.upeco.ru/press_center/publications/d.200601-200601/d.200601-200701/d.200601-200801/d.200601-200901/d.200601-201001/d.200601-201101/d.200601-201201/id.71/

3.     http://cdf.ngomarket.org.ua/programma/metod-pecha-kucha/