Двоянов Владислав Олександрович

Державний ВУЗ "Національний гірничий університет", Україна

Internet Protocol Television методи ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ КОНТЕНТУ

ВСТУП

У наш час багато хто замінює звичайний телевізор на комп’ютер або взагалі не має телевізору. Усі користувачі ПК переглядають телебачення по технології IPTV (англ. Internet Protocol Television).

Технологія IPTV – цифрове інтерактивне телебачення в мережах передачі даних за протоколом IP, нове покоління телебачення.

Архітектура комплексу IPTV як правило включає в себе такі компоненти:

підсистема управління комплексом та послугами, яку ще називають «Проміжне програмне забезпечення» або «IPTV Middleware»;

- підсистема прийому та обробки контенту;

- підсистема захисту контенту;

- підсистема відео серверів;

- підсистема моніторингу якості потоків та клієнтського обладнання.

Доставка контенту до клієнтського обладнання здійснюється поверх IP-мережі оператора.

Головними перевагами IPTV є інтерактивність відеопослуг і наявність широкого набору додаткових сервісів: відео на вимогу, зсув по часу.

Можливості протоколу IP дозволяють надавати не тільки відеопослуги, але й набагато ширший пакет послуг, в тому числі інтерактивних та інтегрованих.

Крім основних послуг IPTV може включати в базовий пакет ряд додаткових сервісів: відео-телефон, голосування, інформаційній портал, ігри.

Це можливо на основі уніфікації і стандартизації різних кінцевих пристроїв, інтеграції звуку, відео і даних на основі IP-протоколу та надання послуг на єдиній технологічній платформі.

В IPTV є можливість використовувати для одного відеоряду два і більше каналів звукового супроводу, наприклад українською та англійською мовами, самі канали при цьому можуть бути поліфонічними.

ДОСЛІДЖЕННЯ

Основні проблеми при трансляції за допомогою технології IPTV:

- ймовірна компрометація контенту;

- ретрансляція сигналу далі, без відома Інтернет-провайдера.

Щоб уникнути несакціонованного розповсюдження інформації – потрібно запобігти ретрансляції контенту іншому користувачеві.

Зловмисник або недобросовісний клієнт може підмінити контент або ретранслювати іншим особам відповідно.

За умовами багатьох провайдерів IPTV ретранслювати сигнал заборонено, тому вони мають право відключити клієнта від мережі Інтернет.

У мережі IPTV недостатньо забезпечується цілісність:

Зміст інформації. Простим прикладом є потенційна модифікація контенту. Наприклад, зловмисники можуть маніпулювати вихідним контентом і вставляти аморальну, політичну чи інші комерційну інформацію в трансляції. В результаті отримаємо контент з рекламними вставками від зловмисників.

ВИСНОВКИ

Сьогодні існує великий вибір операторів даної технології. У кожного з операторів існує своя система захисту, які відрізнятися алгоритмами шифрування контенту, способами передачі контрольного слова, застосовуваними апаратними та програмними засобами. Оператори технологій вкладають значні капіталовкладення на захист контенту. Однак у зв'язку з розвитком самої технології IPTV виникає і необхідність вдосконалення системи безпеки, використовуючи і вдосконалюючи всі перераховані вище компоненти захисту.

ПЕРЕЛІК ЛІТЕРАТУРИ:

1.IPTV (Електрон. ресурс) / Спосіб доступу: URL: http://ru.wikipedia.org/wiki/IPTV - Загол. з екрану

2.Защита контента IPTV-технологий (Електрон. ресурс) / Спосіб доступу: URL: http://www.rusnauka.com/16_NPRT_2009/Informatica/47241.doc.htm - Загол. з екрану.