Филологические науки

                                                      1.Методика преподавания

                                                        языка и литературы

Вереітіна І.А.

Одеська державна академія холоду

ІННОВАЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ОВОЛОДІННЯ ІНОЗЕМНОЮ МОВОЮ

Реформа освіти в Україні це не тільки впровадження європейських

стандартів освіти, а і пошук особистого шляху у наданні освітянських

послуг –в першу чергу адаптованих до засобів звичного отримання інформації студентською молоддю.

         Інформатизація освіти, як шлях у реалізації комплексу заходів, спрямованих на підвищення рівня підготовки спеціаліста, можлива на підставі  використання сучасних комп’ютерних технологій і їх впровадження у навчальній роботі. Вона надає студентові свої особливі можливості щодо більшої зайнятості під час занять, стимулює особисте мислення, активізує самостійну  роботу, чим сприяє впровадженню кредитно-модульної системи.

         Іноземна мова як загальноосвітня дисципліна повинна будуватись на мовній практиці. Оволодіння іноземною мовою це поширення засобів комунікації, яке потрібне при вивченні фахових дисциплін за матеріалами отриманими з мережі Internet.

         Ефективність застосування  технічних  засобів  навчання  може бути досягнута тільки  за умови спланованої та  систематичної роботи з аудіо – візуальним комплексом,  який сьогодні уособлюється  у технічному  засобі під назвою персональний комп’ютер.

         Досвід проведення практичних занять у комп’ютерному класі показав, що саме тут створюються сприятливі умови для розвитку умінь і навичок студентів відповідно до усіх видів мовної діяльності.  Оскільки мовна діяльність студентів в умовах проведення заняття у комп’ютерній лабораторії проходить  у штучно створених  умовах комунікації, то така практика носить по суті   віртуальний характер.  Разом з тим, така  мовна діяльність носить і практичний характер, так як у процесі тренування студенти набувають певні уміння і навички, які будуть їм потрібні  для подальшої самоосвіти і мовної комунікації.  Успішне проведення практичних робіт в умовах комп’ютерного класу і введення комп’ютерів у навчальний процес потребує від викладача правильного розуміння мети застосування  цієї нової форми навчання іноземній мові,  знання видів практичних робіт та вироблення чіткої системи тренувальних вправ і контрольних заходів.

         Для успішного проведення практичної роботи з використанням персонального комп’ютера, слід включити до програмного забезпечення лексичні і граматичні таблиці, довідники з граматики, інтерактивні тести з граматики, навчальні фільми, набори малюнків та фотографій для перегляду та обговорення. Під час підготовки до практичного заняття необхідно також чітко встановити обсяг завдань для самостійного виконання студентами в позааудиторний час,  а також  обрати  форми педагогічного контролю.

         На завершення, хочеться ще раз нагадати викладачам, які позитивні аспекти навчання можуть бути здійснені в умовах проведення заняття в комп’ютерній лабораторії.

·                    Збільшення часу усної практики кожного студента.

·                    Значне прискорення темпу заняття.

·                    Під час виконання письмових вправ створюються умови для більш творчого відношення до роботи. Це пояснюється тим, що стимул іде у даному випадку від самих студентів, контроль також здійснює сам студент.

·                    У ході виконання практичної роботи кожний студент має можливість розширити або ускладнити її за бажанням, при виконанні домашнього завдання він може використовувати її вдома. Викладач отримує можливість ускладнити (спростити) завдання студентам, якщо їх рівень володіння іноземною мовою  вищий (нижчий), ніж загальний рівень групи.  Все це сприяє індивідуалізації навчання.

·                    Робота в лабораторії створює передумови для напрацювання у студентів навичок самоконтролю і самокорегування,  що є важливим засобом створення «імунітету» від помилок, самоконтроль виступає як засіб оволодіння іноземною мовою.

·                    Комп’ютерна лабораторія дозволяє урізноманітнити процес навчання, використовуючи в роботі різноманітні вправи і методичні прийоми. З’являється можливість проводити роботу у трьох основних режимах: студент – викладач, студент – студент, студент – персональний комп’ютер (аудіо – та візуальні матеріали,  комп’ютерні програми і тести в режимі  on-line). При здійсненні цих режимів досягається максимальна активність студентів.

·                     Підвищення якості навчання і завдяки цьому, підвищення встигаємості студентів.

·                    Виконання різних видів вправ пробуджує інтерес студентів до роботи, укріплює їх віру у себе та свої сили і у можливість оволодіння іноземною мовою. Студенти працюють у лабораторії з великим підйомом та інтересом. Виникають позитивні передумови оволодіння іноземною мовою. Все це сприяє вирішенню важливої задачі – формування у студентів стійкого інтересу до вивчення іноземної мови, що забезпечує не тільки високу інтелектуальну активність студентів під час занять, а й сприяє формуванню особистості майбутнього фахівця.