Кравченко О.М.

Аспірантка Чернігівського державного інституту економіки і управління

Координаційний центр як основний елемент інноваційної інфраструктури області

Згідно Закону України «Про стимулювання розвитку регіонів» від 25.06.2009 р. № 1562-УІ забезпечення сталого розвитку регіону досягається завдяки програмно-цільовому підходу до розв’язання проблем соціально-економічного розвитку, створення сприятливого інвестиційного середовища в регіонах.

Згідно постанови КМУ України № 447 від 14 травня 2008 року „Про затвердження Державної цільової економічної програми „Створення в Україні інноваційної інфраструктури” на 2009-2013 роки” на теренах Чернігівського регіону в рамках Програми інноваційно-інвестициійного розвитку до 2015 року потрібно створити таку інноваційну інфраструктуру, що відповідатиме наступним критеріям:

1.       підтримка малого інноваційного бізнесу – забезпечення інформаційним продуктом нормативно-законодавчого характеру всіх учасників малих бізнесових структур регіону;

2.       захист прав інтелектуальної власності – правова підтримка всіх учасників інноваційного процесу;

3.       взаємодія та координація органів управління регіону, виробничих та бізнеструктур, що потребує створення координаційного центру.

Такий координаційний центр створюється в структурі Головного управління економіки Чернігівської облдержадміністрації та має  виокремлений постійно діючий проектний офіс.

Координаційний центр повинен мати трьохрівневу структуру постійно відтворюваного в часі розвитку процесів управління інвестиційно-інноваційними проектами регіону (див. рис. 1).

 

 

Овал: Вплив факторів зовнішнього середовища

 

Рис. 1 – Модель трьохрівневої структури Координаційного центру

Координаційна Рада (КР) утворюється у складі Головного управління економіки і є його структурним підрозділом, котрий об’єднує навколо себе об’єкти інфраструктури регіону. КР діє на підстави Статуту та законодавчих актів України, виконує свої повноваження в постійному або сесійному режимі, а також є організаційним розпорядником конференцій, форумів і круглих столів з питань інноваційно-інвестиційного розвитку регіону. Статутом визначається порядок, строки та регламент засідання КР. Проектний офіс як мозковий центр та генератор ідей є постійно діючим органом, що є виведеним із складу структури Головного управління економіки.

Процес виконання своїх повноважень науковцями-координаторами Проектного офісу полягає в наступних трьох рівнях:

1.        Елемент ЗНАННЯ – це багатоманітність найкращих практик по управлінню проектами, котрі характеризують ті чи інші рівні організаційної зрілості управління проектами.

2.        Елемент ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ є інструментом, що забезпечує повторення успіху у всіх проектах завдяки вимірам, єдиній методиці, а також базі даних з досвіду вже впроваджених проектів.

3.        Елемент ІНТЕГРАЦІЯ – перехід на нові, вищі рівні зрілості в управлінні проектами та пов’язує в єдину систему управління проектами якістю та збалансованими показниками і допомагає забезпечити максимально ефективне досягнення стратегічних цілей Програми регіонального розвитку.

Організаційну структуру Координаційної Ради становлять структурні підрозділи Головного управління економіки, що займаються відповідними питаннями плюс особлива матрична інноваційна структура, створена згідно проектних методів та підходів. В свою чергу проект-менеджер Проектного офісу є координатором взаємодії органів влади, інвесторів та виконавців в рамках бізнес-проектів.

 

 

ЗАЯВКА

На участь у УІ Міжнародній науково-практичній Інтернет-конференції «Наука та інновації – 2010»

Кравченко Олена Миколаївна, аспірантка 2-го курсу з відривом від виробництва Чернігівського державного інституту економіки і управління.

         Маю намір опублікувати матеріали тез (3 сторінки) у збірнику.

Домашня адреса: 14037, Чернігів, пров. Гомельський, буд. 9, кв. 3.

Тел. 0957774381, Email: lubavka257@mail.ru