Роль зовнішньої  реклами для просування товарів

 

Виконала: Потяк Ю.І

Науковий керівник: Петращак О.О

 

ВСТУП. В сучасних умовах реклама стає ефективним інструментом маркетингової діяльності. Постійність і певне вдосконалення реклами дає змогу  працювати з постійними клієнтами, і звичайно, здійснювати ритмічний товарооборот. Так, наприклад, завдяки рекламі назва підприємства, його місцезнаходження, товари і рівень обслуговування знаходяться в постійному полі зору споживачів. Ось чому, завдання реклами полягає в тому, щоб створити позитивне ставлення і зацікавленість у товарі чи послузі, яку представляє певна рекламна компанія.

Актуальність дослідження. На сучасному етапі для успішного просування товару підприємствами, а також  постійного завоювання  ними нових сегментів ринку особливо важливою стає  зовнішня реклама.

Висвітлення проблеми.

На сучасному етапі великого поширення набуває саме зовнішня реклама. Згідно із ст.1 Закону України “Про рекламу” під зовнішньою рекламою, розуміють будь-яку рекламу, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг [3, 35].

Сьогодні багато підприємств вважають ефективним способом рекламування продукції та послуг зовнішню рекламу. Про це свідчать безліч білбордів, банерів, сітілайтів та ін. Але є певні труднощі, які постають перед підприємствами, що хочуть представити свою продукцію за допомогою такого виду реклами. А саме: зовнішня реклама розміщується на підставі дозволів та в порядку встановленому виконавчими органами сільських, селищних та міських рад; на територіях, будинках і спорудах зовнішня реклама розміщується за згодою її власників; здійснюється також оплата за тимчасове користування місцем розташування рекламних засобів.

Зовнішня реклама має важливе значення і є ефективною в добре продуманих перспективах розвитку, не дивлячись на вище переліченні труднощі при виборі цього виду реклами підприємствами. Ті, хто сьогодні найактивніше використовують зовнішню рекламу – це „блакитні фішки” рекламодавців:  AT&T, American Express, IBM, McDonald's, Procter & Gamble. Це саме ті бренди, що розуміють успішність даного виду реклами  для просування своїх товарів [1].

Зовнішня реклама пропонує своїм споживачам такий формат повідомлення, який  швидко і точно доносить  інформацію до клієнтів, це в свою чергу допомагає їм робити швидкі рішення про покупку товару чи послуги. Білборди, банери, сітілайти оточують споживачів і допомагають зробити вибір стосовно рекламованого товару, який підходить будь-якій цільовій аудиторії, у будь-якому місці.

Ефективність у більшості випадків успішність зовнішньої реклами полягає в тому, що саме вона має здатність супроводжувати людей будь-де. Так, наприклад, в машинах, в метро, в аеропортах, на дорогах, зовні і всередині, над і під землею тощо. За результатами досліджень Інституту зовнішньої реклами, 9 з 10 чоловік при насиченості рекламної кампанії в 100 пунктах рейтингу бачать певну рекламу 29 разів за 30-денний період [3].

Тому, підприємствами особлива увага надається чинникам, що найбільшою мірою примушують споживача прочитати рекламне звернення зовнішньої реклами. Це по-перше, вдале світлове ілюстрування, по-друге, розмір та формат матеріалу, по-третє, дизайнерські та художні особливості. Великого впливу на споживачів мають художні особливості оформлення зовнішньої реклами. Тому, рекламодавці не жаліючи грошей та зусиль розробляють дані рекламні звернення, які вирізняються креативністю, оригінальністю тощо. Все це  робиться для того, щоб змінити стереотипи  поведінки людей у бажаному напрямку. Тому, виготовлення якісної реклами слід почати з виявлення всіх стереотипів Зовнішньої реклами має свої недоліки, а саме:

-                           розробка і  розміщення зовнішньої реклами віднімає дуже багато часу;

-                           рекламодавцеві важко особисто перевірити розміщення реклами на кожному з куплених стендів на відміну від реклами на телебаченні або в газетах і журналах;

-                           часто розміщення елементів зовнішньої реклами, для населення викликає незадоволення, оскільки вони можуть руйнувати природну красу місцевості;

-                           обмеження при роботі з вузькими демографічними группами;

-                           демографічна аудиторія зовнішньої реклами важко піддається виміру.

Тому, при розробці зовнішньої реклами потрібно враховувати всі переваги і недоліки, а особливо звертати увагу на те, щоб  вона проглядалась з різних точок, а також була розташована в місця великого скупчення людей.

Зовнішня реклама становить значну частину у бюджеті реклами національних  виробників. Приблизно чверть всіх замовлень на зовнішню рекламу надходить від місцевих рекламодавців. В свою чергу, чим ринок буде меншим тим більший  відсоток місцевих рекламодавців.

На сучасному етапі зовнішня реклама пропонує значну кількість форматів, які підходять під будь-яку цільову аудиторію, географію чи стратегію, а це, в свою чергу, забезпечує головне завдання реклами – максимально продавати. 

Висновок.

Сьогодні за  ринкових умов  виробництва і посилення конкуренції змінюється роль реклами. Реклама входить у комплекс засобів “public relations”, тобто вона є добре спроектованою і звичайно високовитратною  частиною. Особливістю реклами для будь-яких країн, які намагаються досягти успіху у пропагуванні ними певного товару чи послуги, є необхідність розробити правильну тактику щодо рекламного звернення про позитивні цінності та еталони суспільного життя.

Тому реклама є одним із основних важелів в розвитку будь-якого бізнесу. Вона всюди: на телебаченні, у транспорті, у журналах, газетах - скрізь, куди падає погляд людини. Але  одним з найефективніших видів реклами  є зовнішня реклама. Останні декілька років індустрія зовнішньої реклами перетворилася на агресивну медіа-силу, готову до жорстокої конкуренції у XXI столітті.

 

Список використаної літератури:

1.Денисенко Л. Реклама в нашому житті/Л. Денисенко// Наук.світ.—2008.-№8.-С. 28-30.

2.Сіржук Р. Реклама у сфері фінансових послуг/ Р.Сіржук// Цінні папери України.—2009.-№22.- С.18

3.Фінашко В.Зовнішня реклама і земельний податок/ В.Фінашко// Вісник податкової служби України.—2009.- №5.- С.35-36

4.Махмудов А.В. Реклама як чинник  формування попиту і стимулювання збуту/А.В.Махмудов// Економіка і регіони.—2008.-№3.-С.106-109.