Хромов М.В.

Никифорова Л.А., доцент, к. філос. наук

 

ТЕРОРИЗМ ЯК ОДНА ІЗ ГОЛОВНИХ ГЛОБАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ

 

«Тероризм - це ненависть.
Людини до людини.
Людини до людства»

російський журналіст М. Болтунов

 

Глобальні проблеми, які постали перед народами різних країн, виникли в різних сферах життєдіяльності людей. В одному випадку мова йде про ті чи інші сторони розвитку продуктивних сил, стан і якість навколишнього середовища, в іншому — про кардинальні питання зовнішньої і внутрішньої політики, в третьому — про стосунки людини і суспільства тощо. Глобальні проблеми загострились настільки, що без них неможливо нині скласти реалістичне уявлення про сучасні тенденції суспільного розвитку, про майбутнє людства.

Серед усіх сучасних глобальних проблем особливо гостро стоїть проблема тероризму. Тероризм охоплює не тільки політичну чи економічну площину суспільного життя, він торкається, передусім, моральних та етичних вимог людства. [1]

Тероризм (від лат. terror жах) — суспільно небезпечна діяльність, яка полягає у свідомому, цілеспрямованому застосуванні насильства шляхом захоплення заручників, підпалів, убивств, тортур, залякування населення та органів влади або вчинення інших посягань на життя чи здоров'я ні в чому невинних людей або погрози вчинення злочинних дій з метою досягнення злочинних цілей. Не застраховані від спалахів тероризму ні високорозвинені, ні відстаючі в економічному і соціальному розвитку країни з різними політичними режимами і державним устроєм, в т.ч. і наша Україна. І тому я вважаю за потрібне найдетальніше розглянути сутність тероризму, адже він є ніби «раковою пухлиною» розвитку людства. [2]

Головна мета терористів - це залучити до діяльності велику масу людей, для яких чи мета терора настільки висока, що виправдовує різні засоби, чи настільки не розуміються в засобах, що здатні здійснити любу аморальність.

Глобалізація і усе більш широка інтернаціоналізація тероризму - це безперечний факт, перед яким сьогодні опинилося людство. Цей феномен обумовлений розширенням і глобалізацією міжнародних зв'язків і взаємодії в різних областях.  

Схвильованість світової спільноти зростанням терористичної активності обумовлена численністю жертв терористів і величезним матеріальним збитком, терором, що наноситься, так і тим, що завдяки розвитку новітніх технологій, що мають подвійне призначення діяльності ЗМІ і глобальних комп'ютерних мереж (Інтернет), де культивуються насилля і жорстокість, у все більшого числа людей з'являється можливість отримати, а потім і використовувати інформацію про створення найвитонченіших засобів знищення і способи їх вживання.

Лише за останній час людські і матеріальні втрати у зв'язку з терористичними актами зафіксовані  в США, Кенії, Росії, Японії, Аргентині, Індії, Пакистані, Танзанії, Ізраїлі та ін.

Терористична діяльність в сучасних умовах характеризується широким розмахом, відсутністю явно виражених державних кордонів, наявністю зв'язку і взаємодії з міжнародними терористичними центрами і організаціями; жорсткою організаційною структурою, що складається з керівної і оперативної ланки, підрозділів розвідки і контррозвідки, матеріально-технічного забезпечення, бойових груп і прикриття; жорсткою конспірацією і ретельним відбором кадрів; наявністю агентури в правоохоронних і державних органах; хорошим технічним оснащенням; наявністю розгалуженої мережі конспіративних укриттів, учбових баз і полігонів.

На сьогодні терористичні дії в більшості випадків носять яскраво виражений антигуманний характер, їх відрізняє збільшення замахів на життя та здоров'я людей при зменшенні посягань на матеріальні об'єкти; зростання числа вбивств на замовлення; збільшення людських жертв в окремих терористичних актах; посилення жорстокості та зухвальства у діях терористів.

Щодо мене, я вважаю аморальним та антигуманним будь-яке проявлення жорстокості по відношенню до всіх людей, незалежно від їхнього соціального чи матеріального положення в суспільстві.

В сучасному світі високих технологій і загальної інтеграції неможлива боротьба з тероризмом кожної країни окремо. Потрібна коаліція всіх країн, зацікавлених в знищенні цього феномену. Треба завдавати удару і відразу по всіх напрямах діяльності терористів, при чому цей удар повинен складатися не лише з військових заходів, але і із економічних, по­літичних. Питання полягає не лише в тому, аби знищити військові підрозділи бандитів, але і в перекриті фінансових ресурсів цим людям.[3]

Я вважаю, що потрібно викоренити це зло повністю: і коріння, і втечі. Пояснення  настільки радикальних заходів наступне: якщо припинити діяльність військових підрозділів, але залишити фінансові джерела бандитів – з'являться нові люди, які будуть готові вмирати заради грошей. Обов'язково потрібно створити нові робочі місця в районах зосередження  терористичних організації.  Також це важливо зробити на території набору найманців, що воюють в інших державах.

Для вдалої боротьби необхідний удар і по злочинності, ­тому що терористи мають найбільший прибуток з продажу наркотичних засобів і зброї.

Для вдалої боротьби з тероризмом потрібно знищувати не лише організації екстремізму, але і злочинність, тобто вести війну проти всього світового зла в цілому.       


Список використаних джерел:

 

1.     Гушер А.И., Проблема терроризма на рубеже третьего тысячелетия новой эры человечества, режим доступу:

     http://www.e-journal.ru/p_euro-st3-3.html

2.     Замковой В.И.., Ильчиков М.,  Терроризм - глобальная     

    проблема современности. - М., Гардарика, 2006

3. Авдеев Ю. И., Особенности современного международного терроризма и

    некоторые  проблемы борьбы с ним, режим доступу:

 http://www.waaf.ru/3x.htm