РОЗВИТОК ДІЄВОСТІ  У ЗНАННЯХ УЧНІВ З ФІЗИКИ В УМОВАХ ВПРОВАДЖЕННЯ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Поріцький А.В.,

студент фізико-математичного факультету

Кам’янець-Подільського національного

університету імені Івана Огієнка

 

 Зміни в сучасному житті, які відбуваються останнім часом, зумовили необхідність перебудови та реформування системи освіти України, зокрема екологічного виховання підростаючого покоління.

У зв’язку з цим набуває великого значення екологічне навчання в комплексі курсу фізики, адже саме фізика, як одна із головуючих природних наук, формує погляд на взаємовідносини з оточуючим середовищем, закладає світоглядні орієнтири  особистості школяра, окреслює аспекти екологічного знання, націлює на подальший розвиток екологічної свідомості! 

З огляду на швидкоплинність життя, докорінних змін в світі, має сенс ще раз переглянути зміст екологічних знань та розширити їх. Але при цьому важливо не обтяжувати учнів екологічною інформацією, зробивши її максимально насиченою, цікавою та необхідною для подальшого життя людини. На нашу думку, доречно буде в шкільний курс фізики в межах екологічного навчання впровадження  еколого-правових знань.

Мета даної статті полягає в розширенні системи екологічних знань  в процесі вивчення фізики. Цього можна досягнути завдяки впровадженню еколого-правової інформації до цієї традиційної системи. Це сприятиме  розширенню і розвитку екологічної свідомості та допоможе у формуванні життєвої позиції учнів.

Перед тим, як перейти до викладу змісту дослідження. Потрібно ознайомити учнів із їхніми екологічними правами та обов’язками, навести приклади безпечного навколишнього середовища (БНС). БНС- характеризується стабільністю, якістю та сприятливістю.

Розповісти, що таке сприятливість навколишнього середовища - стан довкілля та місця перебування людини, який позитивно впливає на здоров’я, біологічні процеси розвитку і функціонування живих організмів.

Не менш важливим є визначення змісту поняття “екологічної інформації ”. Екологічна інформація – це будь-яка інформація про:

-   стан складових навколишнього середовища, таких як повітря й атмосфера, вода, грунт, земля, ландшафт і природні обєкти тощо;

-   фактори, такі як речовини, енергія, шум і випромінювання, а також діяльність або заходи, угоди в галузі навколишнього середовища;

стан здоровя та безпеки людей, умови життя людей, стан обєктів. 

Далі ми наводимо приклади альтернативних технологій, які використовуються для вирішення багатьох проблем.   Ми обрали технологію: “Економію пального”, тому що на сьогоднішній день  це є досить актуальним, так як кількість кисню сьогодні постійно зменшується.  

З чого складається і який принцип роботи?

Враховуючи малий обсяг статі, повністю всю інформацію ми викласти не можемо. Тому коротко  про головне:  вся система основана на літровій ємкості, хоча їх може бути і декілька  (вони можуть бути різними, але ми  пропонуємо самий простий і дешевий спосіб), сама система зроблена таким чином, щоб з води утворювався газ, який добре горить (його ще називають газом Брауна або гідрогеном) при найменших затратах енергії.

Система може працювати від 12 вольт і менше. Через воду пропускається струм. Вода (насправді перетворюється в газ шляхом електролізу) і працює тільки, як доповнення до рідкого пального, а не його замінник. Потужність можна збільшити шляхом додання додаткових ємкостей. Взагалі, двигуни внутрішнього згорання можуть повністю працювати на газі Брауна, подібно,  як на пропані або металі без, будь-яких  негативних наслідків. Це перевірено і підтверджено, але поки що це дорого, і не завжди економічно вигідно. Тому пропонуємо простий і дешевий спосіб видобування горючого газу з води для того, щоб зменшити затрати на 60% своїх коштів на заправку автомобіля. Ця система проста і реально працює. Сам газ, добре горить, і при доданні його до будь-якого палива, бензину чи дизеля збільшується потужність автомобіля. При цьому досягається економія пального від 25%-50%. Ось факти:

1.                      У воді знаходиться дуже велика кількість енергії.

2.                      1 літр газу в 3 рази ефективніший ніж бензин!

3.                      При повному розщепленні 1 літри води виходить 1866 літрів газу!

Саме головне, вам не потрібно  буде возити із собою балон з газом, а лише літр води в скляній банці під капотом.

Цього газу може вистачити на декілька місяців!

Ще одним цікавим фактом є те, що вихлопі  утворюється кисень і водяний пар, тому при згоранні газу Брауна в атмосферу поступає додатковий кисень. Таким чином, використання газу Брауна допомагає вирішити дуже небезпечну  проблему зменшення  кисню в оточуючому середовищі. Своєю роботою хочеться реально допомогти, економити гроші на топливі і разом з тим робити чистішим довкілля. Таким чином люди виграють двічі. Так що вирішувати нам!