Современные информационные технологии/3. Программное обеспечение

 

Cтудентка 5 курсу. Група ЗГМ – 71М. Куреня М. Ю.

Східноєвропейський університет економіки і менеджменту, Україна

Впровадження інновацій у готельному бізнесі

Як відомо, інновації є головним фактором економічного зростання і конкурентності підприємства. Першою повністю сформованою теорією інновації можна вважати концепцію, сформульовану Й. Шумпетером. Він підкреслив, що діяльність підприємства грунтується на «створенні нових комбінацій наявних факторів виробництва, в умовах, коли результату цього процесу не можна легко передбачити». Й. Шумпетер писав, що «технологічна зміна в продукції вже вживаної сировини, освоєння нових ринків і нових джерел постачання, покращання матеріальної економіки, відкриття нових підприємств, коротко кажучи, «здійснення чогось інакше» в економічному житті повинно бути назване інновацією».

Нововведення (інновації) можливі у всіх сферах діяльності людини. Виходячи з багатоваріантних можливостей, інновації розрізняються по сфері додатка, масштабами поширення і за характером. За сферою докладання інновації поділяються на науково-технічні, організаційно-економічні, соціально-культурні та державно-правові. За масштабами поширення розрізняють глобальні, національні, регіональні, галузеві та локальні (на підприємстві, компанії) інновації. За характером вони можуть бути еволюційними і радикальними [6, с. 30].                                                                Розвиток інновацій для України має важливе значення. В Україні маємо справу з наслідуванням вже існуючих у світі послуг, які до нас надходять із запізненням. Тому для українського ринку готельного бізнесу інноваційні і ті заходи та послуги, які вже давно існують та функціонують поза межами нашої країни.

Велика конкуренція в готельному бізнесі примушує учасників ринку шукати нові, нестандартні способи залучення клієнтів. В урбанізованому і динамічному світі образ «затишної домівки», в яку хочеться повертатися після робочого дня, набуває великого значення.  Головне завдання будь-якого готельного об'єкта полягає в тому, щоб його клієнти в майбутньому поверталися тільки в цей готель. Вирішити таке важливе завдання допомагають сучасні ароматехнології [2, с. 59 ]. Так, власники барів World Coffe після встановленого апарату, який імітує запах кави, стверджують, що кількість проданих espresso  зросла на 40 %. А в готелі Azzun в Барчеві на рецепції і в залі для відпочинку використовують оригінальні запахи кедрового дерева і зеленого чаю. Окремі дослідники стверджують, що готелі повинні пахнути тістечками, тим самим викликати спогади про домівку і приємні почуття перебування у себе вдома.

Авторський готель німецького художника  Ларса Строшена Propeller Island City Lodge в Берліні нараховує 30 оригінальних кімнат. Кімнати обладнанні аудіо-системою, яка дозволяє клієнтам знайомитися зі звуковими виставами, що дозволяють сильно змінити внутрішню атмосферу номера. [4, с. 30 ].

Натомість невеликий коста-риканский готель Коста Верде не відрізнявся нічим особливим від багатьох інших готелів, якби власники старенького літака Boeing 727 переобладнали під готельний номер. Літак встановили на висоті, таким чином, щоб здавалося враження польоту [ 7, с. 11].

Слід зазначити, що все більшого поширення набувають службові подорожі бізнесменів, які дають можливість взяти з собою сім'ю, щоб поєднати професійне та сімейне життя. Під час таких мандрівок чоловіки беруть участь у конференціях або бізнес-зустрічах, про дітей піклується нянька, а дружини відвідують салони біологічного відновлення.

Наприклад, у Ноtel Plaza Athenee в Парижі для дітей піклуючись підготували і м'які іграшки, і мініатюрні копії ВMW для пересування по номеру, і досвідчених няньок [3, с. 33].

Що стосується інновацій у технічних послугах, то вони в українських готелях запроваджені значно раніше. Так, найбільші готелі запровадили багато сучасних форм зв'язку. Одна з них – надання безпровідного зв'язку з Інтернетом через технологію Wi-Fi, завдяки якій туристи можуть звязуватися шляхом радіосигналу з кімнат, конференційних зал та інших об'єктів у готелі.

Підсумовуючи викладене, потрібно звернути увагу на 4 головних джерела бізнес-успішності, що обумовлені інноваціями:

а) новизна продукту, технологічного процесу або умови угоди з працівниками, постачальниками, клієнтами, банками або співвласниками, які приносять успіх;

б) репутація;

в) монополія на певні продукти, товари, послуги і т.д.;

г) створення доданої вартості через організацію, завдяки якій оцінка праці фірми вища, ніж сума індивідуальних вкладів праці окремих працівників.

Як бачимо, інновації поєднуються з різними проблемами і мають певний ризик. Особи, які не вміють ризикувати, не можуть розраховувати на успіх. Готелі в різних частинах світу, щоб залучити гостей, яким набридли уніфіковані послуги і вигляд готелів, надають нетипових форм своїм приміщенням, використовують різні кольори в інтер'єрі, а також різні елементи декору. Гості, які люблять більш класичні приміщення, можуть також щось знайти для себе. Власники готелів не забувають і про наймолодших гостей, забезпечуючи їм, наприклад, ліжка у формі автомобіля або замку.

Таким чином, у готельному бізнесі реалізують багато інноваційних заходів і рішень, щоб привернути увагу гостей, які стомилися від уніфікованих послуг. Готелі, а також їх інтер'єр прикрашаються нетиповими формами і барвами, продуманими елементами декорацій і спокусливими запахами. Власники готелів дбають не тільки про нічліг і харчування, але й організовують відпочинок для своїх гостей. Взагалі, розвиток інновацій в туристичному і готельному бізнесі України має важливе значення, особливо в перспективі організації та проведення Євро – 2012.

 

 

Література:

1.     Волков Ю.Ф. Введение в гостиничный и туристический бизнес. – М.: Феникс, 2003. – 348 с.

2.     Еськова Н. Применение ароматехнологий в отельном бизнесе // Гостиничный и ресторанный бизнес. – 2009. - № 1. – С. 58 – 59

3.     Кучеренко Є. Дети в отеле: обуза или бизнес? // Гостиничный и ресторанный бизнес. – 2009. - № 1. – С. 32 – 37

4.     Лунь И. Концепции для успешного отеля // Гостиничный и ресторанный бизнес. – 2008. - № 1. – С. 26 – 32

5.     Мунін Г. Б., Змійов А. О., Зінов'єв Г. О., Саморцев Є. В., Гаца О. О., Максимець К. П., Роглєв Х.Й. Управління сучасним готельним комплексом. – К.: Ліра – К, 2005. – 520 с.

6.     Новіков В.С. Інновації в туризмі: навч. Посібник для студ. вищ. навч. закладів / В.С. Новіков. - М.: Видавничий центр «Академія», 2007. -  208 с.

7.     Радченко О. Взлетаем! // Гостиничный и ресторанный бизнес. – 2009. - № 3. – С. 11

8.     Роглєв Х.Й. Основи готельного менеджменту. – К.: Кондор, 2005. – 408 с.

9.     Севастьянова С.А. Регіональне планування розвитку туризму та готельного господарства: навчальний посібник.  - М.: КНОРУС, 2007 .- 256 с.

10.  Шарп А. Гостиничный бизнес – один из самых перспективных // Гостиничный и ресторанный бизнес. – 2009. - № 4. – С. 48 – 55