Секція: Економічні науки

Підсекція 13: регіональна економіка

Рожманов Віталій Геннадійович

Кримський електротехнічний завод “Сатурн”

Економічні аспекти формування інвестиційного простору регіону

Економічні трансформації господарських комплексів України супроводжуються специфічними процесами реорганізації, реструктуризації виробництва та сфери послуг. Суб’єкти недержавної форми власності сьогодні складають важливий сектор регіональної економіки. Це обумовлює необхідність активізації виробничої діяльності шляхом залучення інвестиційних ресурсів. Поєднання завдань соціально-економічного розвитку та галузевої специфіки виробництва утворює складну проблему наукового обґрунтування індивідуальних прийомів та методів налагодження інвестиційної діяльності. Це досягається шляхом наукового узагальнення комплексу управлінських дій різних суб'єктів інвестиційних відносин та відбувається у формі своєрідного інвестиційного середовища, яке у межах регіону набуває властивостей простору.

Досліджуються структурні та функціональні особливості організації простору для інвестиційної діяльності виробничого підприємства з метою задоволення соціального замовлення у регіоні, які враховують фінансовий, організаційно-економічний, організаційно-технічний аналіз показників підприємств – об’єктів інвестицій.  При цьому вибір оптимальної сукупності управлінських дій та прогнозних показників господарської діяльності розглядаються як основна мета регіональної політики управління підприємством з виділенням специфічних властивостей об'єкта інвестицій.

Аналізуються витратні складові організаційного механізму взаємодії учасників інвестиційного простору. Кожне виробниче підприємство, як суб'єкт господарської діяльності, обіймає індивідуальне, історично обумовлене місце в структурі продуктивних сил регіону та характеризується сукупністю техніко-виробничих, географічних, природо - і трудоресурсних показників, інтелектуальною складовою виробництва, яки відображають сутність його господарської діяльності та відповідають їй. Водночас виникає безупинна низка соціальних завдань з боку територіальної громади, яки пропонуються до вирішення у регіональному виробничому комплексі через існуючу систему регіонального управління та формулюються як “соціальне замовлення”. Участь виробничого підприємства в задоволенні соціального замовлення визначається в залученні виробничих або інших потужностей підприємства на вирішення цих цілей у різний формі.

Укрупнено процес узгодження вимог соціального замовлення із сукупністю характеристик підприємства являє собою організаційну структуру послідовних управлінських дій учасників інвестиційного простору. Схематично це може ототожнюватися як узгодження системи взаємовідносин “соціальне замовлення – потужності виробництва” з визначенням економічних показників доходності та витрат.

Це відбувається на визначеному інтервалом часу t1 і вміщує комплекс заходів з боку різних суб’єктів простору. З боку суб'єкта господарської діяльності, який готується до залучення інвестиції, складається своєрідна сукупність управлінських дій на підготовчому етапі. Вона формується внаслідок впровадження цього етапу у виді окремих дій Dі та відповідних цим діям витрат суб'єкта Sі. Таку сукупність дій можна охарактеризувати кінцевою множиною управлінських дій суб'єкта 1} щодо виконання підготовчого етапу. 

Надаються класифікація організаційної структури підготовчого етапу за функціональними ознаками та пропозиції щодо активізації інвестиційного простору.

 

 

 

Сведения об авторе

 

ФИО автора…..Рожманов Віталій Геннадійович

Название тезисов…………..Економічні аспекти формування інвестиційного простору регіону

Адрес получателя……………99014, м. Севастополь, Камишовське шосе, 10, Кримський електротехнічний завод “Сатурн”

Телефон................(0692) 42-12-56

Секция........................ Економічні науки. Підсекція 13: регіональна економіка

E-mail: saturn@stel.sebastopol.ua