Экономические науки/5.Управление трудовыми ресурсами

 

К.е.н. Сардак О.В.

Донецький національний університет економіки і торгівлі

 імені Михайла Туган-Барановського, Україна

 

Принципи управління HR-брендом в умовах маркетингової орієнтації підприємств

 

             Зміни, що відбуваються у теперішній час у мотиваційній структурі та системі цінностей персоналу, модифікація організаційної поведінки працівників, обумовлюють необхідність трансформації традиційних і впровадження нових функцій в процес управління персоналом. Так,  в умовах маркетингової орієнтації підприємств зростає роль управління НR-брендом, що пов’язано, в першу чергу, з формуванням «образу» ідеального підприємства-роботодавця на внутрішньому і зовнішньому ринках праці.

           Управління HR-брендом в умовах маркетингової орієнтації підприємства слід розглядати як систему заходів щодо формування, просування і розвитку бренду підприємства як інноваційного, системоутворюючого  роботодавця, а також бренду його персоналу за допомогою персонал-маркетингових інструментів з метою одержання довгострокових конкурентних переваг підприємства і персоналу на ринку праці. 

          Діяльність з управління HR-брендом в умовах маркетингової орієнтації підприємств має певну специфіку, що обумовлює необхідність застосування ряду принципів (рис.1), основними з яких є: зв'язок із корпоративною стратегією, стратегією управління персоналом та іншими функціональним стратегіями підприємства, базування на результатах маркетингових досліджень, орієнтація на задоволення потреб наявних і потенційних працівників, узгодженість рішень щодо управління брендом підприємства як роботодавця  з рішеннями в сфері брендингу персоналу, взаємозв’язок з управлінням HR-потенціалом і управлінням маркетинговою організаційною поведінкою персоналу,  узгодженість управлінських рішень з HR-брендингу із рішеннями в сфері брендингу підприємства та елементів персонал-маркетингу-мікс, урахування особливостей корпоративної культури при прийнятті управлінських рішень в сфері з HR-брендингу, гнучкість управлінських рішень з HR-брендингу тощо.

Зв'язок із корпоративною стратегією, стратегією управління персоналом та іншими функціональним стратегіями підприємства

 
Подпись: Принципи управління HR-брендом



      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Рисунок 1 – Принципи управління HR-брендом в умовах маркетингової орієнтації підприємств

 

         До передумов формування позитивного іміджу підприємства - роботодавця (як основи його HR-бренду) належать:

-         відповідність іміджу підприємства-роботодавця системі цінностей цільової аудиторії;

-         забезпечення задоволення іміджем роботодавця потреб цільової аудиторії [1].

          Таким чином, правомірним є використання такого поняття, як  «пропозиція (концепція) бренду підприємства як роботодавця», яке повинно включати основні характеристики позитивного іміджу підприємства як роботодавця, а також елементи його ексклюзивності на ринку праці, що буде сприяти залученню кваліфікованих працівників. В свою чергу, попит на бренд підприємства як роботодавця буде визначатися відповідністю ціннісно-мотиваційних настанов цільової аудиторії характеристикам підприємства як роботодавця і складовими його ексклюзивності. Відповідно до цього управління брендом підприємства – роботодавця можна розглядати як один з механізмів, що забезпечують взаємне узгодження і досягнення інтересів підприємства і працівників, що, в свою чергу, виступає провідною ідеєю концепції управління персонал-маркетингом.

          З точки зору бренд-менеджменту якість повсякденного керівництва відіграє не менш важливу роль у формуванні уявлення про бренд роботодавця, ніж якість роботи персоналу, який безпосередньо обслуговує клієнтів, - в формуванні суджень про зовнішній бренд. Це передбачає розвиток і навчання управлінського персоналу [2]. Таким чином, командне управління у значній мірі визначає як лояльність персоналу до підприємства, так і впливає на формування його маркетингової організаційної поведінки, зростання мотивації і, як наслідок, - підвищення конкурентоспроможності HR-потенціалу підприємства.

 

Література:

1.     Бруковская О., Осовицкая Н. HR-бренд. 5 шагов к успеху вашей компании. – СПб.: Питер, 2011. – 272 с.ISBN 978-5-4237-0117-8.

2.      Бэрроу С. , Мосли Р. Бренд работодателя. Лучшее из бренд-менеджмента – в работу с кадрами. / С. Бэрроу, Р. Мосли. – М.: ООО «Группа ИДТ», 2007. – 195 с. – ISBN 978-5-94833-027-3.