Назва конференції:

Становление современной

науки - 2007

Секція  медицина :

6. Експериментальна та клінічна фармакологія.


с 1 по 15 октября 2007 г.

 

ОСОБЛИВОСТІ ІМУНОЛОГІЧНОЇ РЕАКТИВНОСТІ ОРГАНІЗМУ В РАННІ ПЕРІОДИ РОЗВИТКУ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО АЛЕРГІЧНОГО АЛЬВЕОЛІТУ

 

Ковалишин О.А., Регеда М.С.

Медичний інститут,  Львів

Імунна система може впливати на гальмування чи прискорення розвитку як алергічних так і запальних процесів в організмі в цілому так і легенях зокрема.

Тому метою нашого дослідження було вивчення вмісту Т і В-лімфоцитів у крові морських свинок хворих на експериментальний алергічний альвеоліт (ЕАА) в різні періоди його формування.

Експериментальні дослідження проведені на 40 морських свинках, масою тіла 180-220 гр. Виділяли чотири серії тварин: перша – контроль (інтактні морські свинки), друга –тварини з експериментальним АА (на 14 день захворювання), третя – морські свинки на 24 день розвитку ЕАА і четверта – хворі тварини на 34 день ЕАА.

Алергічний альвеоліт у тварин відтворювали методом J.V.Fink, V.L.Moore (1980) в модифікації О.О.Орєхова, Ю.А.Кирилова (1985). Рівень  Т і В-лімфоцитів у крові визначали за методом Е.Ф.Чернушенко, Л.С.Когосова (1981).

Цифровий матеріал одержаний під час проведення експериментальних досліджень в інтактних тварин, хворих морських свинок на 14,24 і 34 дні був опрацьований статистично методом Стюдента.

Експериментальні дослідження показали, що вміст Т і В-лімфоцитів у крові зазнавав змін в залежності від часу введення антигену.

Вивчення показників Т і В-лімфоцитів у крові на 14 день введення антигену в організм тварин показав зростання вмісту В-лімфоцитів на 22,4%, а Т-лімфоцити не зазнавали змін в порівнянні з контролем.

Пізніше на 24 день формування ЕАА показник В-лімфоцитів були підвищені лише на 8,4%, а Т-імфоцити не відрізнявся від величин інтактних морських свинок.

На 34 день розвитку експериментального АА вміст Т-лімфоцитів знижувався на 15%, а рівень В-лімфоцитів зростав на 36,9% в крові в порівнянні з контрольними тестами здорових тварин.

Отже, визначення вмісту Т і В-лімфоцитів у крові морських свинок показало зростання рівня В-лімфоцитів в усі періоди формування експериментального АА, а показники Т-лімфоцитів знижувались лише на 34 день захворювання.

Одержані результати дають підставу стверджувати, що не усі періоди (14, 24, 34 дні) захворювання впливають на зміну імунологічних тестів. Експериментальний алергічний альвеоліт, який сформувався на 34 день захворювання суттєво впливає на зміну показників імунологічної реактивності організму тварин, що проявилась зниженням Т-лімфоцитів та зростанням рівня В-лімфоцитів у крові. Це свідчить про пригнічення клітинного та стимуляцію гуморального імунітету при ЕАА.