"Педагогічні науки"                                                                                         

                                                                             2. Проблеми підготовки фахівців.

СВИРИДЕНКО Ю.Ф., КУНЦОВ В.П.

ПФ НУБіП України "Кримський агротехнологічний університет"

З ДОСВІДУ КЕРУВАННЯ САМОСТІЙНОЮ РОБОТОЮ СТУДЕНТІВ ЧЕРЕЗ ІНТЕРНЕТ

Самостійна робота студентів є основним видом навчального процесу й у навчальний план повинна включатися на рівні з аудиторними заняттями. Сучасні комп'ютерні технології дозволяють управляти самостійною роботою студентів через Інтернет.

В умовах інформатизації й глобалізації використання сучасних інформаційних технологій стає необхідністю, як у викладанні, так й у самостійному одержанні знань студентами.

При цьому комп'ютер у навчальній аудиторії повинен стати таким же атрибутом як дошка або   калькулятор. Комп'ютеризація навчального процесу це не заміна традиційних методів навчання, а їхнє вдосконалення й оптимізація з урахуванням вимог двадцять першого століття.

При такій системі навчання, студент може неодноразово повертатися до того або іншого виду навчальних робіт, що при звичайній формі навчання неможливо. Тобто, всю інформацію  з навчальної      роботи в електронному виді  студент може одержувати цілодобово. А через Інтернет одержувати доступ до інформаційних баз даних,  наприклад, додаткову літературу, новини науки й техніки.

Всі учбово-методичні матеріали в електронному виді, необхідні студентові для роботи, розміщаються на певному сайті, наприклад, "Фізика - agro студентові" в Google:

ФИЗИКА - AGRO СТУДЕНТУ

Поиск по сайту

 

Изменить боковую панель

ФИЗИКА-АГРО

 

1.Физика студенту-агро-1

2.Лекции по физике

3.Решение задач по физике

4.Физика студенту-агро-2

5.Как учить физику-1

6.Тестовые задания по физике

7.Как учить физику-2

8.Экзамен по физике-1

9.Экзамен по физике-2

10.Физика-0

11.Тесты по физике

12.Литература

13.Лабораторный практикум

14.Самостоятельная работа

15.Контрольные задания по физике

16.Отработка

17.Научная работа студента

18.Физика на заочном отделении

19.Новости науки и техники, новые технологии

20.Текущая работа

Подстраницы (20): 10.Физика-0 11.ТЕСТЫ ПО ФИЗИКЕ 12.Литература 13.Лабораторный практикум 14.Самостоятельная работа 15.Контрольные задания по физике 16.Отработка 17.Научная работа студента 18.Физика на заочном отделении 19.Новости науки и техники, новые технологии 1.Физика студенту - агро-1 20.Текущая работа 2.Лекции по физике 3.Решение задач по физике 4.Физика студенту-агро-2 5.Как учить физику-1 6.Тестовые задания по физике 7.Как учить физику-2 8.Экзамен по физике-1 9.Экзамен по физике-2

 

1.Програма курсу фізики відповідної спеціальності з рекомендаціями з його вивчення.

2.Лекції по фізиці із вказівкою літератури; відеолекції; анімаційні програми. Програма "Фізика в аннимациях дозволяє спостерігати та вивчати різні явища усіх розділів фізики.

3.Рекомендації для рішення завдань по фізиці з вказівкою літератури.

4.Лабораторний практикум по фізиці з методичним вказівками та віртуальними лабораторними роботами.

Програма Offіce Excel, наприклад, дозволяє при виконанні лабораторної роботи записувати дані вимірів й обчислень у таблицю, проводити статистичну обробку вимірів, будувати графікі.

Віртуальні роботи різних програм (Физикон, Машина Атвуда, Віртуальна лабораторія та ін.) дозволяють вивчати закони усіх розділів фізики.

Програма EWB512 дозволяє вивчати електричні ланцюги постійного і змінного токів, а також електровимірювальні прилади.

5.Контрольні завдання: а) рішення задач; б) описові завдання; в) реферати; г) звіти по лабораторні роботи.

6.Рекомендації із самостійної роботи.

7.Тестування. Тестові завдання. Тестові програми для контролю знань (систематичний, тематичний і підсумковий контроль по всіх розділах фізики; контроль по  допуску й захисту лабораторних робіт).

Сьогодні комп'ютерне тестування - оптимальний спосіб перевірки знань. Наприклад,  MyTest X - система програм (програма тестування, редактор тестів і журнал результатів) для створення й проведення комп'ютерного тестування, збору й аналізу результатів, виставляння оцінки по зазначеній у тесті шкалі. Програма  підтримує три незалежних друг від друга режимів: навчальний і контролюючий у різних варіантах. У навчальному режимі виводяться повідомлення про помилки й пояснення до завдань, що дозволяє випробуваному самостійно виявляти пробіли в структурі своїх знань і вживати заходи для їхньої ліквідації, відбиваючи принцип єдності й взаємозв'язку навчання й контролю. Крім цього комп'ютерне тестування дозволяє студентові проводити самоконтроль на всіх етапах  самостійної роботи над курсом, одержувати допуск до лабораторної роботи і її захист.

8.Рекомендації з наукової праці.

9.Екзаменаційні квитки.

10.Поточна робота.

Використовуючи учбово-методичні матеріали в електронному виді студент має можливість, незалежно від розкладу занять, додержуватися програми курсу фізики: 1) проробляти лекції з урахуванням рекомендацій по вивченню різних тем і розділів; 2) відповідати на контрольні питання й вирішувати завдання по кожній лекції; 3) виконувати індивідуальні контрольні завдання з урахуванням рекомендацій за рішенням завдань; 4) виконувати віртуальні лабораторні роботи, використовуючи відповідні методичні вказівки й комп'ютерні програми; 5) відповідати на контрольні питання систематичного, тематичного й підсумкового контролю в режимі самоконтролю.

Викладач при цьому, як основне джерело інформації, стає консультантом, координатором у діяльності студента. У той же час "ядром університету, його серцем" є профессорско-преподавательский склад, що визначає нові матеріали і їхню організацію у формі, найбільш прийнятному студентові.