Маньківська М.Л.

Науковий керівник: Степова С.В.

Вінницький торговельно - економічний інститут

 Київського національного торговельно-економічного університету

Трейдерство як реальний бізнес

         Ще років 20 тому, коли в пресі і по телебаченню активно просувалася антиспекуляційна пропаганда, і тоді ще радянського читача, на тлі образу дуже неприємного суб'єкта, який скуповував задешево імпортне мило і потім з-під поли продавав його в тртдорого, існував інший, романтичний образ фінансового спекулянта.

В 90-х роках нашій аудиторії став доступний фільм «Уолл-стріт» про красеня Гекко, заробляючого мільйон, проводячи хитромудрі операції на Нью-Йоркській біржі.

Что ж, поява інтернету багато що змінила... Зараз, для виходу на ринок, необхідно лише наявність комп'ютера і доступ до всесвітньої павутини, а стартовий капітал, необхідний для роботи, не перевищує місячну зарплату середньостатистичного службовця. У сьогоднішньому світі фінансовим трейдером може стати кожен.

На сьогоднішній день досить популярним заняттям є трейдерство - гра, через інтернет, на різниці в цінах акцій та інших цінних паперів, дорогоцінних металів, валюти.

Для того, щоб стати трейдером необхідний комп'ютер, інтернет зі швидкістю скачування 64, 100 кілобіт за секунду; договір з кампанією, яка надасть «осередок» для роботи на біржі, знання кон'юнктури ринку на якому передбачається працювати (чим вище знання для тих пліднішим результат праць), готівковий капітал (знову ж таки від початкового капіталу залежить прибуток) і міцні нерви, тому що перші сиві волоски з'являються вже після двох тижнів роботи.

Трейдерство, як правило, починається з визначення виду товару на ціні якого передбачається «грати»: золото, паладій, платина, акції, облігації, валюта.

Визначивши цінність можна зайнятися пошуком компанії, яка візьме під крило юного трейдера, навчить, надасть рахунок на біржі, ну і, звичайно, буде отримувати з нього свої відсотки та комісійні збори.

Такими компаніями, наприклад, є Форекс, Фінам.

Потім, навчившись, можна отримати інтерактивний рахунок на кругленьку суму для самостійної роботи в Інтернеті. Рахунок, звичайно, віртуальний, а ось біржа і торги на ній цілком реальні, і тут вже початківець трейдер зрозуміє: чого він вартий, чого очікувати від ринку, вибирає для себе стратегію роботи (ризик, мінімальний ризик, «шорт», «лонг» та інші загадкові терміни якими нагороджуються способи торгівлі).

Віртуальні гроші швидко надокучають, як виграші, так і програші перестають радувати або засмучувати - адже гроші не справжні! Суми на які купуються цінні папери, валюта або метали виставляються максимальні, адже ризикувати віртуальними грошима не страшно, і «навчальна сума» або множиться, або зникає повністю.

Після чого починається найцікавіше - на рахунок в біржі вносяться реальні гроші.

З справжніми грошима все змінюється. Суми використовуються для інвестицій значно зменшуються - ризик «програтися» включає захисні механізми, азарт випаровується.

Максимальний приріст прибутку у початківців трейдерів коливається 2-3,5% на місяць, тому сума первинної інвестиції повинна бути чималою, інакше зароблені відсотки не покриють витрат, до яких відносяться:

          разовий збір фірми (зазвичай певна встановлена сума) беруться при укладенні хоча б однієї угоди. Збір роблять один раз на місяць і строго встановлену суму не дивлячись на кількість угод.

          відсоток від проведеної операції, незалежно від того прибуток вона принесла або збиток.

          витрати на Інтернет та електрику.

          відсотки з грошових переказів з електронного рахунку і назад.

          оплата за консультацію та поради «біржових гуру», які, до речі, не завжди бувають точними.

Ставши трейдером ви починаєте працювати самі на себе, ви є власником цього бізнесу! Трейдер отримує фінансову свободу, не потрібно жити від зарплати до зарплати, не потрібно керувати підлеглими, Ви самі собі хазяїн і сума доходу залежить тільки від Вашого бажання та здібностей. Так само ви отримуєте безліч навичок, які дуже допомагають у житті при прийнятті рішень, так як в кожній угоді трейдер приймає відповідальне рішення, яке впливає на його рахунок. З'являється свобода пересування, можливість поїхати в будь-яку точку світу і торгувати звідти за допомогою ноутбука або навіть кишенькового комп'ютера.

Дійсно, інтернет-трейдинг має кілька серйозних переваг в порівнянні з іншими бізнесами:

1.     щоб почати займатися трейдингом, не потрібно реєструвати компанії;

2.     стартовий капітал потрібен невеликий;

3.     Вам не потрібно наймати людей, мотивувати їх і вирішувати їх проблеми;

4.     Ваш успіх безпосередньо залежить від вашої кмітливості і підприємливості;

5.     висока рентабельність залежить тільки від Вас.

Плюс, потрібно розуміти, що трейдинг - це бізнес, а не гра чи хобі. Хоча багато хто, хто грав у казино, говорять, що він захоплює нітрохи не менше. Далі вже особиста справа кожного: захоплюватися або ні.

Багато хто думає, що для досягнення успіху в трейдингу потрібно витрачати цілий день, постійно сидячи біля комп'ютера, читати багато новин і т.п. У той час як справжні професіонали кажуть, що потрібно витрачати якомога менше часу на торгівлю! Багатими Вас зробить не те, як часто Ви торгуєте, а те наскільки Ви вибагливі у своїх угодах! Як Ви вже зрозуміли, для трейдингу Вам не доведеться витрачати багато часу, не більше двох годин на день! Завдяки цьому заробіток на біржі можна легко поєднувати з будь-якою роботою. Ви стаєте вільними, можете подорожувати і жити в своє задоволення, при цьому чудово поєднуючи трейдинг зі своїм життям. Найбагатші люди в світі отримують свій дохід завдяки роботі на фондовій біржі.

Отже, підвівши підсумки можна сказати: заробляти на трейдингу можна, але беручи до уваги деякі нюанси.

Потрібно принаймні мати економічну освіту (бажано вищу), це крім проходження щомісячних курсів з підвищення кваліфікації.

Мати хорошу роботу (як надійний тил) і пристойну суму вільних коштів, програвши які не потрібно буде влазити в борги до наступної получки, адже ризик програшу залишається завжди, а ступінь його залежить від рівня освіти трейдера.

Можна зробити висновок, що трейденг - це ще й один із самих цікавих і пізнавальних видів бізнесу.