Необережність як форма вини та її видию

Об’єктом дослідження є необережна відхилена поведінка, як основа необережної злочинності – це є необхідним для вирішення питання криміналізації, тобто встановлення караності необережних діянь.Цікавим є також дослідження окремих видів необережних злочинів  та проблем пов’язаних з їх криміналізацією та кваліфікацією. Тому автор вважає за необхідне включити дану проблематику до об’єкту дослідження роботи.

         Мета дослідження – встановлення сутності, змісту, особливостей необережності як форми вини, кваліфікації злочинів вчинених з необережності. Дослідження теоретичних питань пов’язаних  з необережністю, як формою вини у злочинах; зробити аналіз найбільш розповсюджених типів та видів необережних злочинів, охарактеризувати їх та дослідити проблеми їх кваліфікації, тим самим роблячи спробу компенсувати, в деякій мірі,недостатність розробки цієї проблематики.

Висновки та рекомендації викладені в роботі ґрунтуються на ретельному аналізі наукової та науково - практичної літератури та на використанні матеріалів судової практики, постанов Верховного                         Суду України, а також теоретичні вимоги проілюстровано витягами з матеріалів архівів кримінальних справ.

Зміст роботи повністю відповідає виданому завданню. Матеріал у роботі викладений з дотриманням внутрішньої логіки, між розділами існує логічний взаємозв'язок. Повністю розкрита тема роботи, досягнута поставлена мета, вирішені поставлені завдання. Використаний практичний матеріал достовірний, зроблені висновки обґрунтовані, рекомендації мають практичну значимість.                                                                  

 

Дана робота складається з вступу, 3 розділів та висновків. Робота містить такі розділи:Поняття необережності як форми вини.

Злочинна самовпевненість. Інтелектуальний і вольовий момент. Злочинна недбалість та її критерії. Казус.

Ключові слова:вина,умисел,злочинна необережність,злочинна самовпевненість,недбалість,казус,інтелектуальний момент,вольовий момент,випадок.