Современные информационные технологии/3.Програмное обеспечение

Дашко Ірина Миколаївна Огоренко Анастасія Вікторівна

Криворізький факультет Запорізького національного університету,

кафедра обліку та менеджменту, Україна

Поняття Інтернету та його види

Інтернет – система обєднаних компютерних мереж глобального загальнолюдського суспільства, яка в наш час покриває практично всю поверхню земної кулі. Кожна мережа складається з десятків і сотень серверів. Сервери сполучені між собою різноманітними лініями зв'язку: кабельними, наземним радіозв'язком, супутниковим радіозв'язком. До кожного серверу підключається велика кількість комп'ютерів і локальних комп'ютерних мереж, що є клієнтами мережі. Клієнти можуть з'єднуватися із сервером не тільки прямими лініями, але і завдяки звичайним телефонним каналам.

В останні роки ця тенденція набуває все більшої явності. За останні роки кількість користувачів Інтернету у світі зросло на 16% і станом на 2010 р. складає 2 млрд. 460 млн. чол., які регулярно користуються послугою Інтернет (рис.1).

Рис.1. Статистика використання Інтернету у світі.

На сьогоднішній день Інтернет – це практично нескінченний інформаційний ресурс, він є всесвітнім джерелом знань, глобальним і загальнодоступним по своїй суті.

Постійне удосконалюється робота, шляхи та можливості підключення до Інтернету.

Наприклад, рішення 3G є оптимальним варіантом для фізичних осіб, які користуються ноутбуками та постійно перебувають у русі і мусять мати під рукою вільний доступ до мережі. Для них головне, щоб був доступ до електронної пошти, веб-серфінг по Інтернету, програм типу ICQ, Skype.

Першочергово можна виділити технологію WIMAX (Worldwide Interoperability for Microwave Access) - це комерційна назва міжнародного стандарту бездротової широкосмугової передачі даних 802.16, розробленого інститутом інженерів у галузі електроніки й електротехніки (IEEE). Мережі WiMAX засновані на тих самих принципах, що і мережі для мобільних телефонів, але на відміну від них базові станції WiMAX забезпечують широкосмуговий зв’язок на площі радіусом більше ніж 30 км. із пропускною здатністю, яку можна порівняти з кабельним з’єднанням - до 9 Мбіт/с.

Ця унікальна властивість підтримувати стабільний високошвидкісний канал в умовах щільної міської забудови. Дає змогу передавати різні дані, у тому числі аудіо та відео матеріали, забезпечуючи можливість швидко організувати корпоративні мережі, якісні відео-трансляції й IP-телефонію.

Технологія iDirect використовуються у місцях віддалених від будь-яких комунікацій. Фірми які мають свій бізнес у місцях, де немає доступу до сучасних технологій використовують двосторонній супутниковий Інтернет - iDirect.

Використовуючи технологія EDGE/GPRS абонент може користуватися послугами доступу до Інтернету перебуваючи в будь-якій точці України і навіть у мережі будь-кого з роумінг-партнерів оператора за кордоном. Це веб-серфінг, доступ до електронної пошти, доступ до корпоративних даних (можна забезпечувати захищений канал для звернення до ресурсів компанії) - можливе не тільки в тандемі ноутбук-телефон, а й за допомогою самого лише телефону.

Технологія BlackBerry - це готове рішення для реалізації мобільного

офісу з найширшими можливостями комунікації в одному пристрої. Абоненти цього сервісу отримують не тільки доступ в Інтернет через мобільний браузер або миттєвий доступ до всієї ділової кореспонденції, але й в будь-який момент можуть користуватися корпоративними даними: адресною книгою компанії, базою електронних документів, сайтами.

 Ще одна перевага мобільного Інтернету - це можливість забезпечити

доступ до мережі там, де неможливе чи найближчим часом не планується забезпечення дротового доступу.

 Переваги бездротового доступу до мережі інтернет:

-         Висока ефективність підєднання віддалених абонентів до мережі, коли прокладання кабелю економічно недоцільне.

-         Терміновість – фактор, коли надійні комунікації потрібні зараз і негайно.

-         Швидкість звязку – безпровідний доступ дає змогу звязуватися на

Високій швидкості (до 2 Мбіт/с і вище).

-         Мобільність. На відміну від кабельних мереж бездротовий доступ дає змогу підєднувати мобільних абонентів.

Вдосконалення Інтернет-технологій сприяє розвитку електронного бізнесу. Дослідження свідчать про те, що компанії, які недооцінили потенціал електронного бізнесу та електронної комерції можуть втратити свої позиції під натиском більш здібних до адаптації компаній.

Розвиток всесвітньої мережі дозволяє створити внутрішню організацію компанії на базі Інтернету, що підвищує ефективність взаємодії співробітників та оптимізує процеси планування та управління, а також сприяє розширенню кола партнерів, постачальників та клієнтів.

Підводячи підсумки проведеного аналізу можна зробити висновки що Інтернет розвивається колосальними темпами. Щоденно у мережі з’являються тисячі нових сайтів та блогів. Кількість користувачів Інтернет неспинно росте. Інтернет є найшвидшим та найбільш доступним джерелом інформації, забезпечуючи швидкий зв’язок на відстані багатьох тисяч кілометрів.

Список використаних джерел:

1.        Гуманитарные исследования в Интернете / Под ред. А.Е. Войскунского. М., 2009.

2.        Лебедев А.В. Информационные ресурсы как ресурсы управления // Музей будущего: информационный менеджмент / Сост. А.В.Лебедев. М.: Прогресс-Традиция, 2010. - С.23-35.