Економічні науки / 10. Економіка підприємства

 

Карімов Г.І.

Дніпродзержинський державний технічний університет

 

Визначення ефекту від впровадження АРМ

 

Основними напрямками економічного ефекту від впровадження автоматизованого робочого міста (АРМу) менеджера з управління матеріальними ресурсами є досягнення економії часових параметрів процесів підготовки, пе­редачі, оброблення та аналізу визначених масивів інформації, а також забез­печення дотримання принципів повноти, охоплення, якості, ком­плексності, достовірності та інших якісних характеристик інформації. [1] Послідовність визначення ефекту від впровадження автоматизованого робочого міста (АРМу) менеджера з управління матеріальними ресурсами наведена на рисунку 1.

Це дозволяє сформулювати наступні два напрямки очікуваної економії ресурсів комбінату:

Перший,  у вигляді економії фонду оплати праці, визначається шляхом спостереження у формі розробляемих Карток обліку робочого часу. Спостереженню підлягає використання робочого часу працівниками відділу матеріально-технічного забезпечення, бухгалтерії, виробництва, планово-економічного відділу, складу. У формі Картки обліку робочого часу повинні бути передбачені графи: посада, відділ, виконувані функції, час виконання функцій за допомогою системи, час виконання функцій без допомоги системи; відхилення в часі, час виконання функцій не передбачених системою; непродуктивний час. Розмір економії визначається як добуток середньої заробітної плати по відділку на суму за графою “відхилення в часі” за певний період [2].

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Рисунок 1 Схема визначення економічного ефекту від впровадження автоматизованого робочого міста (АРМу) менеджера з управління матеріальними ресурсами

Другий напрямок, у вигляді ефекту від покращення повноти, охоплення, якості, ком­плексності, достовірності та інших якісних характеристик інформації, вимагає застосування якісних підходів до своєї оцінки.  Пропонується використання експертних методів оцінок, для обробки даних отриманих шляхом анкетування користувачів системи через деякий час після тестового впровадження. Пропонується розробка різних форми анкет для користувачів системи (безпосередня робота з системою: ведення бази даних, поточні зміни, формування звітів та інше) та користувачів інформації системи (робітники відділків, які працюють з базами даних та звітами сформованими системою за їх запитом).

Загальна сума економічного ефекту від впровадження автоматизованого робочого міста (АРМу) менеджера з управління матеріальними ресурсами складеться з суми першого та другого напрямків.

Загалом, робота з оцінки ефекту від впровадження автоматизованого робочого міста будь-якого призначення має певну низку складностей та потребує глибокої подальшої розробки, як за визначеними вище так і за іншими напрямками.

 

Література:

1.     Ревенко Н.Г., Тарасенко С.І. Методичні рекомендації щодо написання та захисту дипломної роботи за спеціальністю 7.03060101 „Менеджмент організацій і адміністрування (за видами економічної діяльності)”. – Дніпродзержинськ: ДДТУ, 2011. –  47 с.

2.     Карімов Г.І., Васильєва М. І. Економічна ефективність  впровадження маркетингової інформаційної системи // IХ Всеукраїнська науково-практична конференція "Математичне та програмне забезпечення інтелектуальних систем". Тези доповідей. - Дніпропетровськ: ДНУ. - 2011.- С. 95.