Назва конференції: Наука и образование

Назва секції: СОВРЕМЕННЫЕ ИНФОРМАЦИОННЫЕ ТЕХНОЛОГИИ.

Программное обеспечение

Бутрик Г.О.

Науковий керівник: Пророчук Ж.О.

Донецький національний університет економіки і торгівлі

імені Михайла Туган - Барановського

 

СИСТЕМА АВТОМАТИЗАЦІЇ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ «ПАРУС – БУХГАЛТЕРІЯ» ЯК ОДНА З ПРОВІДНИХ НА УКРАЇНСЬКОМУ РИНКУ

 

Життя сучасного суспільства і функціонування сучасного підприємства неможливо уявити без комп'ютеризації основних процесів. Комп'ютерні технології міцно увійшли в наше життя. Не є винятком і сучасна бухгалтерія.

Чим же може допомогти українському бухгалтеру комп'ютер? Безумовно, комп'ютерна програма не замінить досвідченого і грамотного бухгалтера, але дозволить заощадити його час і сили за рахунок автоматизації рутинних операцій, збільшити кількість одержуваної інформації, зменшити число арифметичних помилок, оцінити поточне фінансове становище підприємства та його перспективи. Впровадження бухгалтерських пакетів і програм дозволяє автоматизувати не тільки бухгалтерський облік, а й навести порядок у складському обліку, в постачанні та реалізації продукції, товарів, відстежувати договори, швидше розраховувати заробітну плату, своєчасно здавати звітність.

Вагомий внесок у дослідження питань автоматизації обліку на українських підприємствах зробили вітчизняні вчені: С. Івахненко, В. Шквира, А. Загородній, О. Височан, В. Муравський, О. Олійник та ін.

Метою дослідження є вивчення особливостей використання програми автоматизації бухгалтерського обліку «Парус-Бухгалтерія» на вітчизняних підприємствах.

В даний час для автоматизації бухгалтерського обліку використовуються такі програми, як «1С:Підприємство», «Парус-Підприємство», «Інфо-бухгалтер», «Инфін-Бухгалтерія», «Фінансовий аналіз» компанії «Інтелект-Сервіс», «АУБІ», «ABACUS Professional», «БЕСТ», «СуперМенеджер», «Фоліо», «БОСС» та інші. Зупинимося докладніше на програмі «Парус–Підприємство».

Система «Парус–Підприємство» формується з автономних модулів, які у сукупності дозволяють автоматизувати низку різних задач управління. Система включає наступні модулі: «Парус-Адміністратор», «Парус–Бухгалтерія», «Парус-Торгівля і склад», «Парус-Заробітна плата», «Парус-Менеджмент і маркетинг», «Парус-Консультант».

Програма «Парус–Бухгалтерія» призначена для підготовки та обліку документів фінансово-господарської діяльності підприємства, накопичення інформації про здійснення господарських операцій на бухгалтерських рахунках, отримання внутрішньої і зовнішньої звітності [1]. Модуль «Парус-Бухгалтерія» дозволяє вести облік у національній валюті, в іноземних валютах і в гривневому еквіваленті паралельно по наступним ділянкам: управління реалізацією товарів і послуг; облік основних засобів, матеріалів і МШП; облік фінансово-розрахункових операцій; нарахування заробітної плати; складання звітів; облік фінансово-господарської діяльності у валюті; розширений аналітичний облік; складський облік і управління торговим залом; фінансове планування та аналіз; розширені розрахункові таблиці; електронні розрахунки з банком.

За принципом роботи програма «Парус-Бухгалтерія» схожа з «1С: Бухгалтерія», але різниця полягає в тому, що всі друковані документи та звіти в програмі «Парус» виводяться у вигляді електронної таблиці Microsoft Excel, що дозволяє бухгалтеру легко виправляти форми і зміст існуючих звітів, а також створювати в програмі нові документи і звіти [2].

Система «Парус–Підприємство» побудована по технології «файл-сервер», у якій база даних зберігається на сервері, а обробка інформації виконується на робочій станції.

Користувачами програми являються бухгалтера і головні бухгалтера, складські працівники, фахівці фінансово-економічних відділів, менеджери по збуту, маркетологи, працівники відділу кадрів.

Таким чином, в даний час на ринку програмного забезпечення існує велика кількість бухгалтерських програмних продуктів різної потужності та вартості. Їхні можливості знаходять практичне застосування на підприємствах різного розміру, профілю і роду діяльності. На українських підприємствах надають перевагу вітчизняним програмним продуктам масового тиражу, що більше відповідають умовам економіки та швидкій зміні законодавчих документів, що регулюють порядок ведення бухгалтерського обліку.

Зайняти провідні позиції на ринку, підвищити ефективність роботи персоналу, створити оптимальну структуру управління - ось першочергові завдання керівника підприємства. Це особливо важливо у бухгалтерській діяльності, що обумовлює широке застосування бухгалтерських пакетів прикладних програм, завдяки впровадженню яких підвищується оперативність обробки даних та вірогідність ділової інформації, а також приймаються більш об'єктивні фінансові і управлінські рішення.

 

Список літератури:

1.     Івахненко С. Впровадження програмного забезпечення обліку і контролю: потенційні переваги і реальні проблеми // Бухгалтерський облік і аудит. - 2007. - № 2. - С. 57-62.

2.     Солодченко І. Програм багато, а я один // Бухгалтерія. - 2008. - № 28. - С. 41-43.

3.     Вартанян А. Інформаційні технології як інструмент сучасної бухгалтерії. // Бухгалтерський облік. - 2000. - № 5. - С.11-16

4.     Золотухін О. Автоматизація бухобліку: чи довірити облік комп'ютера? // Бухгалтерія. - 2008. - № 28. - С. 44-46.