Конференция «Перспективные вопросы мировой науки»

Строительство и архитектура/3. Современные технологии строительства, реконструкции и реставрации.

Броневицький А.П.

Київський національний університет будівництва і архітектури»

технічні та організаційно-технологічні особливості зведення висотних будівель в умовах ущільненої міської забудови

Організація зведення висотних будівель включає:

-       організаційно-технологічні схеми зведення висотних будинків;

-       календарні плани будівництва;

-       будівельні генеральні плани;

-       відомості обсягів основних будівельних, монтажних і спеціальних робіт;

-       відомості потреби в будівельних конструкціях, виробах, матеріалах і устаткуванні;

-       відомості потреби в кадрах будівельників за основними категоріями;

-       заходи з забезпечення комплексної безпеки будівництва – безпечності виробничого процесу, техногенної та пожежної безпеки, охорони та збереження навколишнього середовища (природного, соціального і техногенного), безпеки дорожнього руху;

-       вказівки щодо порядку побудови геодезичної планувальної основи для будівництва та методів геодезичного контролю у процесі будівництва, а також іншого інструментального контролю якості та надійності конструкцій висотного будинку;

-       перелік нестандартного обладнання, оснащення та технологічних карт його використання;

-       склад та обсяги робіт з науково-технічного супроводу.

Склад проекту організації будівництва повинен коригуватися за завданням замовника з метою врахування особливостей зведення конкретного висотного будинку.

Організаційно-технологічні схеми будівництва висотних будинків включають:

-       просторове розчленування висотного будинку на яруси по вертикалі та на ділянки по горизонталі;

-       технологічну послідовність виконання робіт на ярусах, ділянках;

-       характеристику основних методів зведення висотного будинку.

Вихідними даними для розроблення організаційно-технологічних схем є:

-       проектні рішення висотного будинку;

-       організаційно-технологічні рішення при будівництві подібних висотних об’єктів та дані щодо їх реалізації;

-       відомості щодо матеріально-технічної бази організацій, які будуть брати участь у будівництві;

-       дані щодо кращих зразків будівельної техніки (вітчизняної та зарубіжної).

При розробленні організаційно-технологічних схем необхідно застосовувати найбільш ефективні методи та технологічні засоби зведення висотних будинків із врахуванням переваг поточного методу будівництва.

Календарний план будівництва висотного будинку розробляється на підготовчий та основний періоди із визначенням обсягів будівельно-монтажних робіт по місяцях і кварталах.

У свою чергу, основний період може розбиватися на два періоди – будівництво підземної та наземної частин висотного будинку.

При зведенні висотного будинку організується комплексний потік на весь комплекс будівельно-монтажних робіт, який включає влаштування інженерних комунікацій та основи, зведення підземної і наземної частин висотного будинку, благоустрій і озеленення.

Комплексний потік складається із групи організаційно пов’язаних, спеціалізованих і локальних потоків, об’єднаних загальною метою зведення висотного будинку як кінцевої продукції.

Будівельний генеральний план розробляється на спорудження висотного будинку та системи інженерних мереж і доріг.

Основним завданням будівельного генерального плану є раціональне розміщення на відведеній земельній ділянці будівельних машин, обладнання, складів, тимчасових і побутових приміщень, проїздів і комунікацій при дотриманні всіх вимог чинних документів.

У тих випадках, коли організаційними і технічними рішеннями передбачається використання території за межами будівельної ділянки, перед розробленням будівельного генерального плану в складі проекту організації будівництва розробляється ситуаційний план на геодезичній підоснові.

При зведенні висотних споруд у стиснених умовах слід передбачати можливість використання прилеглої вільної території для тимчасового відчуження [1, 2, 3].

Виявлення технічних та організаційно-технологічних особливостей будівельного виробництва при зведенні висотних будівель в умовах ущільненої міської забудови є основою для систематизації і формалізації організаційно-технологічних факторів та подальшого дослідження їх впливу на тривалість і вартість реалізації проектів висотного будівництва.

Література:

1.            Безпека при будівництві в умовах щільної забудови: ДБН В.1.2-12-2008. – Офіц. вид. – К.: Мінрегіонбуд України, 2008. – 100 с.

2.            Будинки і споруди. Проектування висотних житлових і громадських будинків: ДБН В.2.2-24:2009. – Офіц. вид. – К.: Мінрегіонбуд України, 2009. – 103 с.

3.            Маклакова Т.Г. Высотные здания: градостроительные и архитектурно-конструктивные решения: Монография / Т.Г. Маклакова. – М.: АСВ, 2006. – 160 с.