Педагогические науки/ 5.  Современные методы преподавания

М.А. Тищенко

Національний технічний університет України «КПІ», Україна

Деякі особливості використання веб технологій у навчанні англійської мови професійного спрямування

 

Сучасне суспільство характеризується як інформаційне, тобто інформація виступає головним продуктом, що може обмінюватись як товар і виступати як цінність. У зв'язку із цим на ринку праці з'явились нові професії, пов'язані зі збором, зберіганням та обробкою інформації. Однією з найбільш популярних професій серед молодого покоління вважається професія фахівця у галузі інженерії. Ця професійна діяльність пов’язана з вивченням програмного та апаратного забезпечення складних радіо та комп’ютерних систем та постійною підтримкою інформаційних мереж в державних та комерційних установах.

Нові інформаційні технології, які використовуються вище зазначеними фахівцями, являють собою сукупність математичних і кібернетичних методів, сучасних технічних засобів, що забезпечують здійснення збору, зберігання, обробки та передачі інформації на основі сучасної комп'ютерної техніки. Подібні визначення дають такі відомі науковці як В. Г. Захарова, С. А. Бешенков, Ю. С. Брановский, Я. А. Ваграменко та А. Г. Гейн.

Під інформаційними технологіями навчання слід розуміти сукупність сучасної комп'ютерної техніки, засобів телекомунікаційного зв'язку та інструментальних програмних засобів, що забезпечують інтерактивний програмно-методичний супровід сучасних технологій навчання. Основними завданнями нових інформаційних технологій навчання є розробка інтерактивних середовищ керування процесом пізнавальної діяльності та доступу до сучасних інформаційно-освітніх ресурсів для аудиторної та самостійної освіти студентів (мультимедійних підручників, побудованих на основі гіпертексту, різних баз даних, що допомагають поглибити знання лексичного матеріалу та інших джерел).

На сьогоднішній день для  самостійного навчання більшість студентів технічних спеціальностей віддають перевагу пошуку необхідної інформації у всесвітній мережі Internet, що допомагає їм заощадити час. Впровадження мережі Internet в систему освіти вже показало її величезні можливості. Хоча разом із цим виявились деякі труднощі, наприклад, більша вартість організації навчання в порівнянні із традиційними технологіями, а саме необхідність купівлі апаратного та програмного забезпечення, які у державних установах повинні бути ліцензовані.

Не секрет, що знання англійської мови для спеціалістів інженерних спеціальностей займає важливе місце. На сьогоднішній день існує безліч методів навчання іноземній мові: комунікативний, проблемний, проектний, інтенсивний тощо. Всі ці методи мають свої переваги, але слід більш докладно зупинитись на використанні всесвітньої мережі Internet, як надзвичайно ефективному інструменті вивчення іноземної мови. Саме всесвітня мережа Internet дозволяє здійснювати поглиблений пошук новітніх матеріалів англійською мовою, що є дуже потрібним для фахівців інженерної галузі, оскільки інноваційні технічні розробки впроваджуються кожного дня і майбутні радіотехніки повинні володіти цією інформацією для підвищення рівня своєї кваліфікації.

За допомогою всесвітньої мережі Internet студенти технічних спеціальностей мають змогу виконувати різні дидактичні завдання, а саме:

·        формують та покращують навички читання та писемної діяльності, використовуючи сучасні матеріали мережі;

·        поповнюють свій словниковий запас;

·        здійснюють перевірку англомовних знань завдяки спеціалізованим ресурсам;

·        спрямовуються на налагодження та підтримку контактів і дружніх зв’язків з однолітками з англомовних країн;

·        мають чітку мотивацію вивчати англійську мову завдяки зацікавленості в інтерактивному процесі навчання;

·        ознайомлюються з культурним середовищем англомовних країн, що є невід’ємною складовою вивчення іноземної мови.

Тож можна зробити висновки, що для виконання всіх цих завдань всесвітня мережа Internet пропонує своїм користувачам різноманіття інформаційних ресурсів: електронні сторінки усіх газет та журналів потрібної галузі англійською мовою, країнознавчі ресурси, енциклопедії тощо. Під час практичних занять з англійської мови майбутні інженери-радіотехніки можуть використовувати on-line словники. Для покращення рівня оволодіння граматичним матеріалом студенти можуть використовувати інтерактивні електронні ресурси, такі як http://www.englishpage.com, http://www.english-coach.com, де зрозуміло та цікаво викладено потрібний матеріал. Всі ці технологічні інноваційні підходи у педагогічній діяльності викладачів іноземної мови вже показали безліч переваг та повинні використовуватись частіше під час практичних занять з англійської мови професійного спрямування.

 

Література:

1. Bauer R. Programmierung von Fremdsprachenlernproblemen: Einige Grundbegriffe / Bauer R. // English. – 1990. – No. 25 (3). – S. 103–106.

2. Brown K. Using New Technology in the Classroom / Kristine Brown. – Sydney : National Centre for English Language Teaching and Research, 1999. – 51 p.

3. Finger H. Veränderbare Computer-Übungsprogramme / Hans Finger. // Materialien Deutsch als Fremdsprache. – 1990. – No. 29. – S. 409–412.