Вахітова Олександра Віталіївна

Буковинська державна фінансова академія

БЕНЧМАРКЕТИНГ – ТЕХНОЛОГІЯ ВИВЧЕННЯ І ЗАСТОСУВАННЯ КОМПЛЕКСНИХ РІШЕНЬ В СТРАХОВОМУ БІЗНЕСІ

Сучасний етап розвитку страхового бізнесу зв’язаний з новими технологіями маркетингу, можливості яких обумовлюють швидкий розвиток бізнес-процесів, змінюють підходи в управлінні маркетингом у страховій організації. Однією з технологій розвитку страхового бізнесу являється бенчмаркетинг.

Значний внесок у розумінні в впровадженні  даної технології зробили такі вчені: Голубєва Т.Г., Нікуліна Н.М., Рейдер Р., Пілчер Тері. Але і на зараз лишаєтьються багато питань щодо даної концепції.

Бенчмаркетинг – це технологія вивчення і застосування успішних страхових рішень.Ціль використання бенчмаркетинга полягає в тому, щоб на основі досліджень встановити ймовірність успіху бізнесу. Розвиток бенчмаркетинга пов’язаний з тим, як підприємство  розуміють якість і виділяють декілька етапів зміни розуміння, відношення до якості.

I етап. Iнспекція:

Перевірка якості страхової продукції(послуг):

·                   страховик вкладає фінансові засоби в удосконалення системи якості, а не в технологію бенчмаркетинга;

·                   страховик вкладає фінансові засоби в удосконалення системи якості, а не в технологію бенчмаркетинга;

 порівняння якості страхових продуктів і послуг з аналогічними у конкурентів.

II етап. Посилення контролю:

Впровадження стандарту якості на страхові продукти(послуги):

·                   застосування технології бенчмаркетинга за ключовими питаннями страхового бізнесу;

·                   залучення консультантів до розробки та впровадження технологічних процедур бенчмаркетинга.

III етап. Виникнення партнерських відносин:

Виникнення всередині страхової організації і між страховиками партнерських відносин:

·                   виникнення конкурентних відносин між підрозділами всередині страхової організації;

·                   кооперація і партнерство всередині призводить до більш ефективного інформаційного обміну між  структурними підрозділами страховика.

Для більшості страхових організацій бенчмаркетинг – це нова технологія вивчення і застосування комплексних рішень в страховому бізнесі. При застосуванні бенчмаркетинга працівники страхової організації  працюють в командах, які складаються з представників різних структурних підрозділів. Найважливішими функціональними обов’язками в діяльності працівників являються планування з орієнтацією на створення нових страхових продуктів та послуг.

Більша частина спеціалістів в області маркетингу притримуються думки, що бенчмаркетинг означає використання управління інших успішно працюючих організацій – це в повній мірі відноситься до страхового бізнесу.

Концепція  бенчмаркетинга полягає в постійному підвищенні продуктивності праці, якості страхових продуктів, послуг. Аналіз переваг інших страховиків використовується як важіль для того щоб розвивати ноу-хау страхових продуктів та послуг, орієнтуючись на кращі результати.

Аналіз переваг страхової організації перед конкурентами дозволяє, з одного боку підвищити продуктивність праці, з іншої – орієнтувати культуру страхової діяльності на такі цінності як здатність працівників до навчання, підвищення особистого інтелектуального потенціалу. Цілі аналізу переваг не повязані з «мякими» субєктивними факторами, так як трудові взаємовідносини в страховому підприємництві являються вторинними і не займають центрального положення.

Концепція бенчмаркетинга встановлює рівновагу між стабільністю і оновленням і показує як інші страхові організації ефективно реалізують свої можливості.

Отже, технологію бенчмаркетинга можна розглядати як одне з найважливіших направлень стратегічно-орієнтованих маркетингових досліджень.

Бенчмаркетинговий підхід сприяє істотній зміні процедури прийняття управлінських рішень на основі результатів маркетингових досліджень і інтуїції менеджерів по відношенню до комплексу маркетинга. Сучасні умови страхового бізнесу призводять до того, що для забезпечення конкурентоспроможності страхової організації та її стійкого фінансового положення подібних дій стає недостатньо. Необхідним є вивчення досвіду професійної діяльності і поведінки на ринку лідерів для підвищення степені обумовленості прийнятих маркетингових стратегій.

 

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ:

1.     Бенчмаркетинг як ефективний інструмент управління організацією/ Єлісєєв О.Н. //Якість. Інновації. Освіта. №1, 2004. С 60-62

2.     Рейдер Р. Бенчмаркетинг як інструмент визначення стратегії і підвищення прибутку, «Стандарти і якість», 2006. С 25-34

3.     Iнтернет –журнал про страхування. – http://forinsurer.com/