*119810*

Черненко Т. А., Іванченко В. С.,наук. керівник Лаврик-Слісенко Л.П.

Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського

Нові перспективні технології

Нові перспективні технології - це є новітні досягнення та інновації на початку XXI століття а в різних областях техніки. Нові перспективні технології актуальні у наш час, бо це саме ті технології, які є полем діяльності для ділової конкуренції.  Проте, думки про ступінь впливу на суспільство, статус і економічної життєздатності деяких з них істотно різняться. За багатьма новими технологіями та їх наслідків для суспільства йдуть постійні суспільно-політичні дискусії.

Інноваційний шлях розвитку – одна з пріоритетних задач розвитку країни. Розгляд програми перспективності основних науково-технічних напрямів та розкриття змісту впровадження розробок науково-технічної діяльності і наслідки їх використання з погляду на стан економіки.

Ця тема досліджувалася багатьма вченими. Наприклад, Б. А. Маліцький приділяє велику увагу проблемам інноваційного розвитку економіки, є одним із авторів проекту нової Концепції інноваційного розвитку економіки України. Низка праць Б.А. Маліцького присвячена питанням міжнародного науково-технологічного співробітництва, методологічним і практичним аспектам формування європейського науково-технологічного простору, визначенню особливостей адаптації різних країн до наукових і технологічних змін, наслідкам глобалізації для збереження і використання науково-технічного потенціалу.

Розвиток науки і техніки є визначальним фактором прогресу суспільства. Необхідність пріоритетної державної підтримки розвитку науки як джерела економічного зростання і невід'ємної складової національної культури та освіти, створення умов для реалізації  потенціалу громадян.

Розрахунки науковців НАНУ - у рейтинговій оцінці перспективності основних науково-технічних напрямів перше місце посідають програми з ресурсозбереження, друге – з впровадження інформаційних технологій, а передостаннє і останнє – охорона навколишнього середовища і охорона здоров’я.

                   Хронологія винаходів людства - впорядкований в хронологічному порядку  список технологічних винаходів людства.   

Розроблення перспективної космічної техніки та  технологій передбачає проведення науково-технічних та технологічних досліджень і розробок, спрямованих на створення та впровадження перспективних елементів, матеріалів і технологій космічної техніки.

Фундаментальні наукові дослідження з найбільш важливих проблем розвитку науки та техніки, для забезпечення конкурентоспроможності України у світіце розробка перспективних засобів переробки інформації та кібернетичних систем для вирішення складних задач, що використовують поряд з обчислювальними технологіями, технологій моделювання образного сприйняття світу, логічного та образного мислення у виборі та прийнятті рішень.

Запроваджені гранти Кабміну для колективів молодих вчених - вони надаватимуться      для виконання перспективних високотехнологічних   проектів, які щорічно відбиратимуться на конкурсній основі. Відібрані проекти реалізовуватимуться на матеріально-технічній базі існуючих наукових установ  або університетів,а кошти носитимуть цільовий характер.  Запровадження грантів дозволить перспективним українським вченим професійно реалізуватися на батьківщині, сформувати власні наукові школи та свої лабораторії.

 Широкий розвиток, в останній час, набув науковий напрямок:  інтелектуальні і нелінійні методи моделювання і управління складними системами. Це - інтелектуалізація моделювання, управління та прийняття рішень у соціально-економічних і екологічних системах, математичне комп'ютерне моделювання еколого-економічних, медико-біологічних і технологічних процесів та систем. Цілеспрямовано проводяться фундаментальні наукові дослідження  у галузі фізики високої густини енергії. Розроблено принципово новий метод реєстрації таких часток, заснований на радіоемісії широкої атмосферної зливи, що утворюється при влученні часток енергії у конденсоване середовище.

Справжніми інноваційними рушіями економіки вважаються нові матеріали та нанотехнології – вони визнані основною рушійною силою науки і техніки XXI століття. До 2015 року світовий ринок продукції нанотехнологій, за оцінками експертів, складатиме трильйон доларів, а потреба у фахівцях – два мільйони фахівців.

Майбутнє обіцяє багато новинок у сфері науки і техніки. Процес розвитку науково-технологічної сфери не зупиняється, маючи хороші перспективи. Потрібно лише сформулювати наміри, бачення і політику успіху – і таким чином принести користь усьому світові.

Отже,  науково-технічні розробки - це систематичні роботи, що базуються на існуючих знаннях, отриманих у результаті досліджень чи практичного досвіду, і направлені на створення нових матеріалів, продуктів, процесів, пристроїв, послуг, систем чи методів. Науково-технічні розробки – актуальна тема ХХІ століття, бо вони визначають потужність економічного потенціалу держави.  Тому активне дослідження цього питання буде сприяти науково-технічному розвитку країни.                           

Література

1) Скрипко, Т. О. Інноваційний менеджмент / Т. О. Скрипко. - К. : Знання, 2011. - 423 с.

 

2) Данько М. С. Визначення науково-технологічних пріоритетів як складова політики економічного зростання/ Данько М.С. – К.: Вісник Інституту економічного прогнозування. – 2002. – с. 40-58.

3) Коновець О.Ф. Методологічні проблеми популяризації історії науки і техніки / Коновець О.Ф. — К.: 1992.