Экономические науки/6. Маркетинг и менеджмент

Ситник Т.М.

Одеська національна академія зв’язку ім. О.С. Попова, Україна

Розробка заходів щодо удосконалення управління поведінкою та трудовою діяльністю УДППЗ „Укрпошта”

 

Сучасна  система  управління  персоналом  базується  на  тому, що  люди  є найважливішим економічним ресурсом підприємства, джерелом  його  прибутків, конкурентоспроможності та процвітання. Актуальність даної роботи полягає  в тому, що створення нового підходу в управлінні  поведінкою  і трудовою діяльністю персоналу Українського державного підприємства поштового зв’язку (УДППЗ) „Укрпошта” сприятиме  зростанню ефективності  праці  та зниженню  плинності  кадрів на підприємстві.

Метою даної роботи є розробка заходів щодо удосконалення управління поведінкою та трудовою діяльністю персоналу УДППЗ „Укрпошта”.

В своїй роботі я намагаюсь звернути Вашу увагу на проблему  ефективності управління  поведінкою  персоналу  та  факторів  мотивації його  діяльності, яка є  актуальною для  КМД  УДППЗ „Укрпошта”. Провідна  роль  в  ефективному управлінні персоналом належить вихованню трудової  дисципліни  й самодисципліни. Потрібно чітко визначити місце кожного працівника  в  структурі  виробничого процесу. На  підприємствах  зв’язку є  можливість без  особливих матеріальних затрат підвищити дисципліну на всіх рівнях і демократичним, законним шляхом навести порядок методом ефективного управління міжособистісними стосунками працівників, вихованням і  розвитком самодисципліни, як найвищої форми дисципліни, підвищити  зацікавленість  в  результатах  та  мотивації  праці.

На сьогодні УДППЗ „Укрпошта” не може розраховувати на довготривалий розвиток без ефективного управління людьми та організації їх діяльності. Основою забезпечення цього і є оцінка кадрів як відправна для удосконалення персоналу, мотивації і відповідної оплати праці. Оцінка персоналу це цілеспрямований процес визначення відповідності якісних характеристик персоналу (здібностей, умінь, мотивів) вимогам посаді або робочому місцю. Модель комплексної оцінки працівника представлена  на рис. 1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Рисунок 1 Модель комплексної оцінки працівника

 

Проведення оцінки персоналу на підприємствах зв’язку дозволить:

    планувати кар'єру та просувати працівників по службі;

    визначати рівень компетентності спеціалістів;

    здійснювати перестановку кадрів з врахуванням компетентності і потенціалу працівників;

    одержувати психологічний портрет працівників організації;

    проводити ефективний підбір потрібних спеціалістів;

    вивчати специфіку міжособистісних відносин і психологічний клімат у колективі;

    визначати міру задоволення й зацікавленості працівників в організації;

    знаходити засоби для закріплення в організації потрібних спеціалістів;

    розробляти ефективну систему мотивації трудової діяльності;

    раціоналізувати методи роботи з персоналом.

Для того, щоб оцінка була дієвою, а потреба в її проведенні була зрозумілою і мала мотивований характер, її потрібно проводити за основним змістом діяльності, яка прямо пов'язана з результатами праці й особистими якостями працівників. Оцінка  працівників  повинна охоплювати дві  сфери  їх  діяльності – поточну і перспективну. Тому, на мій погляд, на УДППЗ „Укрпошта” для удосконалення діяльності персоналу і відповідного підвищення продуктивності праці потрібно більше уваги приділяти  плануванню та просуванню працівників по службі, підвищувати рівень компетентності спеціалістів, визначати міру задоволеності і зацікавленості  працівників в організації та знаходити засоби для закріплення в організації потрібних спеціалістів.

Поліпшення умов  праці – гарантія успіху будь-якої організації. За  умов  розвитку  ринкових  відносин  поліпшенню умов праці сприяє й необхідність  використовувати в конкурентній боротьбі  новітні технології, які базуються  на досягненнях науково-технічного прогресу, прагнення досягти зниження витрат на виробництво продукції та відповідного зростання прибутку на  підприємствах будь-якої форми власності. Умови праці поділяються  на соціально-економічні, які розглядаються в широкому контексті й  характеризують  суспільне  ставлення до  них, та  виробничі, тобто умови  праці  безпосередньо на  робочих місцях. Визначимо основні заходи, що впливають на створення сприятливих умов праці для персоналу УДППЗ „Укрпошта”: організаційно-технічні, соціально-економічні, організаційні, санітарно-гігієнічні та лікувально-профілактичні.

В міру підвищення життєвого рівня працюючих, матеріальна винагорода за працю стає лише необхідною умовою нормального психологічного стану виконавця, можливістю керувати його поведінкою, але недостатнім стимулом для довгострокового підвищення продуктивності праці. В цих умовах все більшу роль будуть грати такі фактори, як можливість просування по службі і планування кар’єри, визнання заслуг та визначення праці, можливість реалізації професійного та творчого потенціалу, підвищення кваліфікації, опанування новими професіями, сприятливий соціальний клімат в колективі, добрі стосунки з колегами по роботі, умови праці, участь в управлінні підприємством.

Для удосконалення управління поведінкою та трудовою діяльністю персоналу розроблені і запропоновані заходи щодо покращення умов праці в УДППЗ „Укрпошта” (рис. 2).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рисунок 2 – Заходи щодо покращення умов праці в УДППЗ „Укрпошта”

 

            Висновки. У даній роботі розроблені заходи щодо удосконалення управління поведінкою та трудовою діяльністю персоналу в УДППЗ „Укрпошта”. Оскільки створення нового підходу в управлінні поведінкою та трудовою діяльністю персоналу на підприємствах зв’язку сприятиме зростанню ефективності праці та зниженню плинності кадрів.