*97534*

Півторак В.І.

науковий керівник: Волонтир Л.О.

Вінницький національний аграрний університет

РОЗРОБКА СИСТЕМИ МОДЕЛЕЙ НАГАДУВАЧА ПОДІЙ ЗАСОБАМИ ІНТЕРНЕТ

Метою електронного нагадувача є те, що в потрібний момент він нагадає те про що людина забула. Це досить корисно адже не завжди про все можна пам’ятати. А так як технології все більш високими темпами розвиваються і вже майже кожна пересічна людина є користувачем інтернет ресурсів, то створення власного інтернет нагадувача є річ дуже корисна.

Інтернет - календарі — це календарі, до яких відкрито доступ через Інтернет. Інтернет - календарі функціонують на основі глобального стандарту Інтернету, який дає змогу обмінюватися даними календаря незалежно від того який тип з’єднання використовується для створення або перегляду цих даних.

З тим, що електронний нагадувач зручна річ, сперечатися ніхто не буде. Можна виставити нагадування і спокійно займатися своїми справами Якою б занятою чи забудькуватою людина не була, але в потрібний момент нагадувач спрацьовує і увага мимоволі переключається на сигнал.

Електронний нагадувач має декілька різновидів. Найпоширеніший тип працює за принципом будильника – виставив час і в заданий момент він спрацює. Але є ще більш «живий» нагадувач, який спрацьовує тоді, коли до нього підходиш чи відходиш.

Щоб користуватися інтернет нагадувачем, який було створено мною потрібно зареєструватися, і далі користувач буде мати доступ лише до свого власного акаунта. По – перше це дає змогу відобразити лише ті дані які тільки були створені даним користувачем і тільки він буде мати доступ до цих даних. По – друге  інший користувач не буде мати доступу до особистих даних іншого користувача.

Оскільки інтернет календарем будуть користуватися і фірми, мною було розроблений такий пункт як, надання прав. Тобто призначається одна особа з фірми яка дозволяє або навпаки забороняє бачити ті чи інші замітки. Тобто якщо з однієї фірми працює кілька осіб то вони можуть бачити деякі події в календарі, які додали їхні колеги.

В ході роботи при реєстрації користувачів, я брав в основу що у користувачів вже є електронна пошта. Якщо користувач забудеться якимось чином свій пароль він без перешкод може ввести у форму свій логін та електронну адресу і йому протягом однієї хвилини прийде новий пароль.

Якщо ж даний пароль йому не сподобається пароль також модна змінити зайшовши по тому паролю який буде відправлено на електронну адресу і вже тільки там розташована така функціональність, як зміна пароля користувача, у разі якщо він схоче нею скористуватися.

Електронну пошту я ще використав тоді коли користувач додає якусь подію до календаря автоматично приходить повідомлення і на електронну пошту, де вказується: який користувач додав повідомлення, якою датою та часом проведення події а також її зміст. Доречі повідомлення приходить як на пошту того користувача який створив повідомлення так і адміністраторові.

Також мною було розроблено така функціональність, як виставлення кількості днів протягом яких має тривати та чи інша подія. Так як припустимо, потрібно зібрати нараду по одному питанню, але зарання було відомо, що одного дня це питання не вирішити і тоді користувачеві прийдеться повторно вводити подібну інформацію. Тому було розроблено такий пункт як тривалість події, де відмінність становить лише датою та часом проведення події.

В ході розвитку інтернет нагадувача була добавлена така функціональність, як статус повідомлення. Який було винесено на саме повідомлення своєю специфічною картинкою, у вигляді кружечка різного кольору. Де зелений колір означає не досить важливе, жовтий – важливе, і червоний – термінове.  

А також розроблено такий пункт, як робочий чи вихідний день користувача який вводить подію, таким чином можна вводити ту чи іншу подію як в робочий день так і у вихідний.

Для зручності та оригінальності свого інтернет календаря кожному користувачеві надається свій власний колір повідомлення та колір тексту на повідомленні. Це дуже корисно, адже так простіше знайти саме свої записи коли надано багато прав одному користувачеві, по кольору він завжди може знайти той запис який йому потрібний.

У ході використання інтернет користувача додані ще такі функції, як: редагування події, або її видалення. Адже дні летять події проходять, або вони просто переносяться.

Отже створений інтернет нагадувач, є річчю корисливою, як для новачків так і для професіоналів. Вся функціональність була розроблена у «ногу» з часом, він не є застарілою технологією а навпаки виступає новинкою, яка приносить досить велику користь.