Секция «Экономические науки»

Подсекция «Маркетинг и менеджмент»

 

Мєшкова О.Ю.

Східноєвропейський університет економіки і менеджменту

Маркетингова стратегія просування готельних послуг

 

Сучасний стан розвитку економіки для стабільного розвитку підприємства вимагає впровадження нових продуктів, освоєння і розвитку нових ринків і видів діяльності. Особливо яскраво це проявляється у такій динамічній галузі, як індустрія гостинності. У цьому контексті зростає роль стратегічного планування діяльності підприємств галузі, щоб одержати переваги на ринку і зберегти свою конкурентноздатність.

Стратегія просування і продажу готельних послуг є однією з найважливіших частин загальної маркетингової стратегії готельного комплексу. Елементи маркетингової стратегії просування і продажу готельних послуг повинні бути тісно пов’язані із загальною метою і завданнями готельного комплексу, узгоджуватися із внутрішніми стандартами, прийнятими у готельному комплексі, які повинні бути направлені на максимальне задоволення потреб відвідувачів.

Практика маркетингу переконливо свідчить, що просування і продаж готельних послуг повинні розглядатися не як разовий захід, а як елемент глибоко продуманої довгострокової стратегії діяльності готельного підприємства.

Просування готельних послуг визначається усім комплексом маркетингових заходів готельного підприємства. Розробка, просування готельних послуг передбачає визначення їх мети, ринку, споживачів, вибір методів просування послуг, вибір посередників і визначення прийнятної форми роботи з ними.

Зважаючи на специфіку роботи готельних комплексів, завдання їх полягає не тільки у наданні якісних готельних послуг, але і у продажу їх, донесенні до цільового відвідувача у максимально зручній для нього формі, у найкоротший час і з максимальним економічним ефектом для самого готельного комплексу.

Процес розробки маркетингової стратегії просування готельних послуг, по суті, представляє наступну послідовність дій.

Перший і один з найважливіших етапів у розробці даної стратегії –визначення зовнішніх і внутрішніх чинників, що впливають на організацію мережі по просуванню і продажу готельних послуг. На цьому етапі необхідно відповісти на наступні питання: які послуги і яким чином продаються, хто їх придбає.

Одержавши відповіді на першому етапі та визначивши таким чином початкові дані, готельний комплекс має сформулювати основні цілі та завдання стратегії просування і продажу готельних послуг.

Вибір методу просування і продажу готельних послуг основний етап в розробці даної стратегії готельного комплексу. Методи просування визначаються виходячи з цілей і завдань даної стратегії, обсягів продажів і швидкості обертання готельних послуг. Одним з найважливіших елементів цього етапу є керованість методів просування, велика гнучкість і здатність адаптуватися до вимог споживачів, а також можливість підвищення ефективності його використання.

Методи просуванняце шлях, яким право на отримання готельних послуг просувається від готельного комплексу до споживачів.

Функції просування це форма повідомлень для інформації, переконання, нагадування про готельні послуги, громадську діяльність готельного комплексу, ідеї тощо. До основних видів просування готельних послуг відносяться: реклама, РR, стимулювання продажів, персональні продажі.

Якщо маркетингові дослідження мають на меті досліджувати думку споживачів, то мета просування полягає в пропозиції споживачеві саме тих готельних послуг, які йому потрібні.

Найважливішими функціями просування є створення образу престижності або низьких цін, інновацій, інформація про готельні послуги і їхні характеристики, збереження популярності готельних послуг, зміна образу готельних послуг, створення ентузіазму серед учасників мережі (системи) просування і продажу готельних послуг, переконання споживачів переходити до дорожчих готельних послуг, відповіді на питання споживачів, сприятлива інформація про готельний комплекс.

Просування слід розглядати як складову частину маркетингового комплексу в готелі. Звичайно рекламуються конкурентні готельні послуги. Але найпрогресивнішим є просування всього готельного комплексу, а не окремих його послуг. Оскільки готельний комплекс може використовувати різні типи просування, то це просування сприяє розвитку всього підприємства в цілому.

Отже, головною умовою успішного просування готельних послуг є комплексність маркетингової стратегії підприємства. Вона передбачає нерозривність, взаємозалежність маркетингових заходів, які підпорядковуються одній наперед визначеній стратегічній меті діяльності підприємства.