Современные информационные технологии/3.Программное обеспечение

Моренко Максим Олексійович

Національна металургійна академія України

Двадця первеше століття — час стрімкого розвитку інформаційних техлогій. Одним з найбільш затребуваних інформаційних ресурсів є сайт. Стоврення та використання сайтів є актуальним для інтернет торгівлі.

Проаналізуемо переваги та недоліки веб-ресурсів в контексті купівлі продажу.  

        Переваги та недоліки використання web-ресурсів в електронній торгівлі

         Найбільш очевидною перевагою електронної торгівлі є можливість "проходжуватися" по магазинах в Інтернеті, не виходячи при цьому з будинку.

Які ж мотиви рухають людьми, що визначають можливість зробити замовлення в магазині, не виходячи з будинку. Розгянемо їх як головну перевагу Інтернет-торгівлі. Головним мотивом є небажання витрачати час на відвідини звичайних магазинів, тобто економія часу.

Економія часу. В Інтернеті можна вибирати і порівнювати характеристики товарів у декількох магазинах, і дана процедура займає хвилини на відміну від втомливих походів по крамницях.

Низькі ціни. Більшість товарів в мережі Інтернет можна придбати за нижчу ціну, ніж в звичайному супермаркеті.

Безкоштовна доставка (в більшості випадків). Після оформлення замовлення і передачі його до служби доставки кур'єр безкоштовно привозить покупку додому або в офіс, в найкращий час.

Свобода вибору. У відвідувачів Інтернет - магазинів існує повна, нічим не обмежена свобода вибору. Сформована заявка поступає не на склад звичайного роздрібного магазину, а на найбільший оптовий склад, де є величезний вибір товарів.

Психологічний комфорт. Ніхто не докучає настирливими порадами і не примушує купити непотрібну річ. Відсутній будь-який тиск з боку продавця. Консультації з будь-якого питання здійснюються через службу online підтримки: «Бажаєте замовити новинку, що ще не поступила на склад магазину? Залиште заявку і вас проінформують про надходження по електронній пошті».

Зручність оплати. Клієнти можуть вибрати найоптимальніший спосіб оплати вибраного товару: готівкою при доставці кур'єром, поштовий або банківський переказ, оплата кредитною картою або електронними грошима (Webmoney, та ін.).

Анонімність. Про покупку товару відвідувачем  Інтернет — магазина ніхто не дізнається, якщо тільки вони самі не забажає поділитися цією інформацією.

А тепер проаналізуємо недоліки використання веб ресурсів[1].

Найбільш великою перешкодою здійснення покупки в Інтернет - магазині виявився не достатньо добре налагоджений процес продажу товарів, що характерно на цей час для відчизняних ресурсів. Наведемо аналіз недоліків структуруючи їх за заданими показниками:

счсчс

Рисунок 1.1 - Недоліки Web-ресурсів в електронній торгівлі

 

Недосконала система доставки. Покупці вимагають від Інтернет - магазинів швидкої і якісної доставки замовлень. Покупцям дуже зручно, коли товари доставляють за вказаною адресою прямо до будинок або на роботу у зручний для них час. Це не завжди виконуе продавець.

Часто саме швидкість доставки є визначальним чинником у рішенні при виборі товару в Інтернет - магазині. Якщо товар потрібний терміново, то вибирається той магазин, який пропонує швидку доставку.

Якцо продавець не пропонуе безкоштовну доставку то її ціна набуває риси недоліку використання веб-ресурсу.

Оперативність служби доставки багато в чому визначає «обличя» магазину, і спияє популярності бренду. Але поки,  згідно коментарів  співробітників Інтернет - магазинів, доставка товарів є одним з самих слабких місць компаній.  

Складна система замовлення. До найбільш економних способів оплати можна віднести передоплату банківським переказом. Іноді формується довгий і заплутаний процес оформлення покупки. Покупцеві необхідно заповнити довгу і часто не зовсім зрозумілу форму, внаслідок чого витрачається багато часу в Інтернеті, який не завжди дешево коштуе.

Також можна відзначити повільну швидкість завантаження веб-ресурсів деяких магазинів, що може послужити причиною відмови від заказу. 

Нестабільний в часі асортимент. Часто біля обраного товару є інформация про його тимчасову відсутність. Відповідно, отримати конкурентну перевагу зможе той магазин, який запропонує користувачам весь необхідний їм асортимент. 

 А тепер проаналізуемо такі важливі складові використання веб ресурсів в електронній торгівлі як back-end розробка.

Розглянемо язик програмування PHP. PHP інтерпретується Web-сервером в HTML-код, який передається на сторону клієнта. На відміну від таких скриптових мов програмування як JavaScript користувач не має доступу до PHP-коду, що є перевагою з точки зору безпеки, але значно погіршує інтерактивність сторінок. Але ніщо не забороняє використовувати РНР для генерування і JavaScript-кодів, які виконуються вже на стороні клієнта.

PHP - мова, яка може бути вбудована безпосередньо в html-код сторінок, які в свою чергу коректно будуть оброблені PHP-інтерпретатором. Механізм РНР просто починає виконувати код після першої екрануючої послідовності (<?) і продовжує виконання до того моменту, коли він зустріне парну екрануючу послідовність (?>).

Велика різноманітність функцій PHP даэ можливість уникнути написання багаторядкових призначених для користувача функцій на C або Pascal.

Наявність інтерфейсів до багатьох баз даних:

- в PHP вбудовані бібліотеки для роботи з MySQL, PostgreSQL, mSQL, Oracle, dbm, Hyperware, Informix, InterBase, Sybase;

- через стандарт відкритого інтерфейсу зв'язку з базами даних (Open Database Connectivity Standard — ODBC) можна підключатися до всіх баз даних, до яких існує драйвер.

         Проаналізуемо використання Framework Yii 2.0 при створенні веб-ресурсів в електронній торгівлі.

Фреймворк дає можливість отримати:

- гнучкість розробки і розвитку проекту;

- ефективне використання ресурсів сервера: відкритий код фреймворка, легкість і надійність веб-розробок. Фреймворк складається з базових, перевірених, налагоджених функцій і операцій. При побудовы на базі об'єктно-орієнтованого маэмо: постійний розвиток і вдосконалення фреймворка, великий обсяг супровідної документації, прикладів з розробки на різних мовах.

         Використання Framework Yii 2.0[2] маэ світову популярність, велику кількість розробників, а також легкість супроводу проекту в подальшому, так як розробка із застосуванням фреймворка заснована на певних угодах.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         На підставі наведеного вище аналізу можна виділити такі недоліки структуровані за первними показниками.

.clip_image001

Рисунок 1.2 - Переваги Web-ресурсів

Серед найбільших переваг використання веб-ресурсів в електронній торгівлі можна назвати економія часу, низькі ціни, зручність доставки, свобода вибору, психологічний комфорт, анонімність, і зручність оплати. Всі ці переваги будуть зростати у звязку з необмеженими можливостями вдосконалення інформаційних технологій.

 

 

 

 

 

         Використані джерела

1. http://www.aif.ru/money/mymoney/1038571 - Плюси і мінуси покупок в інтернет-магазинах.

2. https://yiiframework.com.ua/ru/ -  Framework Yii 2.0. Українська спільнота Yii Framework.