Современные информационные технологии / 3.Программное обеспечение.

Медінський Олександр Ігорович

Науковий керівник: Мусієнко М.П.

Чорноморський державний університет імені Петра Могили, Україна

Інформаційна система обробки даних навігаційно-комунікаційних пристроїв

 

Анотація

Було розроблено програмний комплекс обробки даних навігаційно-комунікаційних пристроїв, у який включені два модулі: спостереження за рівнем радіації, та  модуль моніторингу автотранспорту.

В подальшому, планується розширення комплексу завдяки новим модулям, що дозволить всім зацікавленим особам  підняти якість обробки даних навігаційно-комунікаційних пристроїв у своїй галузі.

Ключові слова:

Навігаційно-комунікаційні системи, GPS,  GSM, мережа, технології, БД

 

Застосування навігаційно-комунікаційних систем вже добре себе зарекомендувало і тривалий час використовується у багатьох системах. Навігація дає можливість дізнатися місцезнаходження об’єкту, напрям і швидкість руху, пройдену відстань, час у дорозі. Широкого застосування вони набули у логістиці – для контролю маршруту транспорту. При прив’язці до карти з’являється можливість маті точну інформацію показників датчиків, місцезнаходження об’єкту, прокласти найкоротший маршрут до цілі, запам’ятати розташування потрібних об’єктів та ін. [1-3]

Зараз вже дуже багато пристроїв побудовані наn технології GPS(систем глобального позиціонування) зазначених вище і їх називають – трекерами. Висилка даних про місцезнаходження відбувається каналом GSM по протоколу GPRS на певну IP-адресу сервера. Крім даних про положення ці прилади також висилають данні про швидкість, напрям руху, а також до них можна під’єднувати різноманітні датчики.

Існуючі сьогодні навігаційно-комунікаційні системи обробки даних  обмежені в своїх функціях і представляють, як правило, лише моніторинг автотранспорту. Впровадження ідеї універсальності у інформаційні системи надає можливість задовольнити потреби більшого кола користувачів, а також прискорити і полегшити роботу з даними. [2-5]

Науковою новизною даної роботи є те, що систем обробки  даних навігаційно-вимірювальних пристроїв отримали новий виток свого розвитку, також  на теренах України не має систем подібного рівня, яка відрізняється від інших своєю простатою у використанні та універсальністю.

Отримана інформація з пристроїв поступає в на центральний сервер системи, основне призначення якої - обробка отриманої інформації та її збереження в БД. До БД даних входять уся інформація про пристрій з якого прийшли данні та усі його показники. Обмін і обробка даних, а також виділення загальних характеристик і функцій отриманих даних здійснюватиметься за допомогою web-інтерейсу, який є найбільш зручним тим, що не потрібно встановлювати спеціальне програмне забезпечення для роботи з системою. [5]

Дана робота є дуже актуальною, оскільки ринок GPS моніторингу на Україні тільки почав розвиватися. А послуга GPS моніторингу є дуже популярною. На ринку існує тільки декілька систем і всі вони мають недоліки.

 

 


Література:

1.                 Навгеоком. Модернізація системи глобального позиціонування

[Електронний ресурс].

– Режим доступу: URL: http://www.agp.ru .– Загол. з екрану

2.     Соловьев Ю.А. Системи супутникової навігації. М.: Эко-Трендз.- 

2000.-264с.

3.     S. Kedar G. А., Hajj B. D. Wilson, M. B. Heflin. The effect of the second order GPS  ionospheric correction on receiver.// GEOPHYSICAL RESEARCH LETTERS.-2003.-Т.30,№16.-C.157-161.

4.                 Bassiri Sassan, George А. Kajj. Higher-order ionospheric effects on the global positioning system observables and means of modeling them. //Manuscripta geodaetica.   -1993.-C.357-361.

5.                 Mohinder S. Grewal. GPS, Inertial Navigation, and Integration. John Wiley & Sons, Inc.-2001.-387с.