К. і. н., Скрипник Л. В.

Черкаський державний технологічний університет, Україна

Створення сайту туристичної фірми

 

Необхідність створення власного сайту туристичної фірми диктується вимогами часу та жорсткою конкуренцією фірм в галузі туризму. Серед причин, які зумовлюють таку потребу можна назвати наступні:

1.     сайт дозволить в дешевий та зручний спосіб донести інформацію про пропозиції туристичної фірми до споживача;

2.     власний сайт беде сприяти збільшенню обсягів продажу, пошуку нових клієнтів;

3.     сайт створить сприятливий імідж в очах клієнтів та конкурентів.

Для того, щоб створений сайт відповідав вимогам та задовольняв потреби туристичної фірми, необхідно визначити: якою є цільова аудиторія, чи буде оновлюватись інформація на сайті, який орієнтовний бюджет створення, якою буде рекламна кампанія, тощо.

Серед характеристик цільової аудиторії необхідно з’ясувати: який рівень достатку потенційних клієнтів (що визначить ступінь можливості використання в розробці сайту таких технологій як Macromedia Flash). По-друге, необхідно визначити, яку швидкість Інтернет-каналу матимуть потенційні клієнти і чи ставитимуться вони терпляче, якщо створений сайт туристичної фірми буде завантажуватись дещо довше, ніж сайти конкурентів. По-третє, необхідно визначити, де знаходяться потенційні клієнти і розташувати відповідно сайт, щоб він був доступним. Наприклад, якщо фірма пропонує відпочинок для російських туристів, необхідно розмістити сайт в інформаційному просторі Росії.

При створенні сайту варто врахувати, чи буде він оновлюватись. Якщо сайт статичний, внесення змін буде викликати значні труднощі, оскільки такий сайт є, по-суті, набором файлів, викладених в Інтернеті. Якщо сайт динамічний, то варто визначити, якою буде можливість оновлення інформації і хто цим буде займатись (фахівці-програмісти чи рядові менеджери). Відповідне рішення вплине на те, чи сайт буде зручним для користувачів та власників.

Крім того, важливою є назва сайту. При виборі назви сайту, необхідно спиратись на назву фірми  або на сферу її діяльності (види відпочинку, країни подорожей тощо). Назва повинна легко запам’ятовуватись, бути милозвучною, підходити за змістом туристичній фірмі або її діяльності, повинна легко записуватись.

Для того, щоб сайт відвідували, необхідно на всіх візитівках та друкованих виданнях фірми розмістити адресу Інтернет-представництва. По-друге, необхідно записати на сторінки сайту ключові слова, які характеризують діяльність фірми і за якими пошукові машини зможуть про індексувати сторінки сайту в своїй базі. Чим повніше та чіткіше буде список ключових слів на сайті, тим більша вірогідність того, що на запит клієнта в пошуковій машині буде видано сайт цієї тур фірми.

Варто зауважити, що ще одним кроком для реклами сайту є створення банеру та розміщення його на інших сайтах.

Необхідно звернути увагу на помилки, які найчастіше зустрічаються під час створення сайту туристичної фірми, а саме:

1. Дуже часто власники сайтів заради економії свого часу використовують інформацію, взяту з інших джерел. Для пошукової системи важливо знайти щось нове і донести цю нову інформацію до своїх користувачів. А тому важливо, щоб інформація на сайті турфірми несла нову інформацію, а не копіювала вже відому.

2. Відсутність аналітики. Мало привернути відвідувача на сайт, важливо знати, що він робив на сайті. Можна запустити рекламну кампанію з десятків тисяч ключових слів і мати непоганий рівень продажів і навіть не підозрювати про те, що 95% покупців приходять по десятку-другому пошукових запитів, а решта тисяч шукає щось інше.

3. Відсутність відстежування ефективності різних рекламних каналів. Часто крупні фірми використовують не тільки різні методи інтернет-реклами, але і активно рекламуються в оффлайні. При цьому у всіх джерелах реклами використовується один і той же номер телефону. В результаті стає практично неможливим відстежити ефективність рекламного каналу, що могло допомогти заощадити пристойну частину бюджету.

4. Відсутність оновлення інформації на сайті. Дуже часто власники турфірм закидають свої сайти після народження, наївно вважаючи, що основна справа зроблена. Відвідувач, зайшовши на сайт і побачивши дату останнього редагування інформації декілька місяців, а то і років тому, швидше за все, подумає, що дана компанія перестала функціонувати і піде шукати інші пропозиції.

5. Неправильний вибір виконавця. Більшість новачків обпалюються на тому, що вони шукають дешевшого виконавця для своїх завдань, звертають увагу на фантастичні рекламні оголошення, як "в ТОП за 2 тижні", "робота за їжу" і тому подібне Перш, ніж вибрати виконавця, поцікавтеся стажем роботи в даній тематиці, наявністю свіжих або завершених проектів.

Таким чином, сучасний, професійно створений сайт повинен мати такі характеристики:

-         чіткий розподіл інформації за тематичними розділами;

-         приємне оформлення;

-         швидкість доступу до будь-якого розділу сайту, легкість пошуку інформації;

-         висока швидкість завантаження сторінок;

-         правильне відображення інформації сайту на будь-якому комп’ютері клієнта незалежно від операційної системи та типу браузера.

Література:

1.     Маркетинговый план развития сайта турфирмы http://www.oversoft.ru/articles/0000006.htm

2.     Особенности создания и продвижения сайта турфирмы http://directcalls.ru/seoblog/119-turizm.html