Економічні науки/4. Інвестиційна діяльність і фондові ринки

Аспірант КПУ Гузенко О.П.

Криворізький економічний інститут ДВНЗ „КНЕУ ім. В. Гетьмана”

Визначення кола проблем розвитку індивідуумів суспільства із урахуванням інноваційного спрямування

 

Накопиченні проблеми розвитку індивідуумів суспільства в Україні мають вирішуватися із урахуванням інноваційного спрямування, котре ґрунтується на оновлених підходах формування активів людського капіталу. Без впровадження реформаторської політики неможливо досягти розвитку суспільства, яке знаходиться достатньо тривалий термін під впливом трансформаційних економічних змін. На наш погляд, одним із напрямків часткового вирішення зазначених проблем має стати комплексна Програма розвитку індивідуумів суспільства (Кпріс).

Ми вважаємо, що вищезазначена Програма має включати один із провідних елементів, а саме чітке визначення кола проблем розвитку індивідуумів суспільства (освіта, медицина, культура) із урахуванням інноваційного спрямування.

Нагадаємо, в країні діє Закон України «Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні» [1]. Вказаний законодавчий акт чітко окреслює правові, економічні та організаційні засади формування та реалізації пріоритетних напрямів інноваційної діяльності в Україні. Окрім того, законодавець у другій статті надає тлумачення категорій «інноваційний потенціал» та «інноваційна культура».

З позиції нашої проблематики, варто звернутися до змістовної характеристики категорії «інноваційна культура», яка тлумачиться з позиції складової інноваційного потенціалу та «…характеризує рівень освітньої, загальнокультурної і соціально-психологічної підготовки особистості та суспільства в цілому до сприйняття і творчого втілення в життя ідеї розвитку економіки країни на інноваційних засадах» [1]. Водночас, сьомою статтею законодавець конкретизує напрямки інноваційної діяльності в Україні на 2003 - 2013 роки, серед яких виокремлює розвиток інноваційної культури суспільства, а статтею восьмою розкриває його зміст (рис. 1).

Рис. 1. Схема складових розвитку інноваційної культури суспільства України на 2003-2013 роки

 

Отже, можна констатувати, що країна має інноваційні пріоритети здатні підвищити якісний рівень людського капіталу. Справедливим буде відзначити, що законодавець також розкриває інноваційні пріоритети розвитку в сфері охорони і оздоровлення людини та навколишнього середовища.

З огляду на зазначене варто окреслити коло проблем розвитку індивідуумів суспільства, котрі закладені в пропоновану Комплексну програму розвитку індивідуумів суспільства (Кпріс). При цьому зауважимо, що врахування інноваційного спрямування зобов’язує нас дотримуватися напрямків окреслених у вищевикладеному законодавчому акті стосовно розвитку інноваційної культури суспільства (Рікс) України на 2003-2013 роки.

Ми вважаємо, до рекомендованої Комплексної програми розвитку індивідуумів суспільства (Кпріс) варто для вирішення включити наступні проблеми (рис. 2).

Рис. 2. Схема змістовних характеристик проблем розвитку індивідуумів суспільства в Україні (авторська розробка)

 

Ураховуючи вищевикладене, доходимо висновку, що в Україні є низка проблем, котрі підлягають дослідженню, з метою не лише їх розв’язку, а й з метою адаптації індивідуумів суспільства до інноваційного розвитку. Саме такий підхід має стати основою ринкових перетворень в країні.

 

Література:

1.    Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні [Електронний ресурс]: Закон України від 16 січня 2003 року № 433-IV (зі змінами і доповненнями). – Режим доступу: http://pro-u4ot.info/index.php?section=browse&CatID=20&ArtID=843