Стадченко Надія Миколаївна

Національний технічний університет України

 «Київський політехнічний інститут»

 

Розробка продуктової стратегії на прикладі НВП «Технохолод»

Останнім часом швидко змінюється ринок холодильного обладнання. У зв’язку з тим‚ що більшість холодильного обладнання України 60-70х рр. виробництва‚то зараз постала проблема виходу на український ринок більш ефективніших‚екологічно чистих товарів‚ тому така принада старого обладнання, як низька ціна нині значною мірою нівелюється проблемами із сервісним та гарантійним супроводом.  

Розробку продуктово-ринкової стратегії можна продемонструвати на прикладі компанії   НВП «Технохолод», яка  була заснована в 1997 році. За цей час вона зарекомендувала себе як один із головних постачальників торгового холодильного обладнання України.[4]

Товарна політика

Об’єктивна якість

Суб’єктивна якість

 

Низька

Висока

Висока

Інформаційний надлишок

Техніко-інформаційне випередження

Низька

Техніко-інформаційне запізнення

  • підвищувати якість та інформацію

Інформаційний дефіцит

Рис.3.1. Позиція НВП «Технохолод» у матриці Дж. Саймона.

 

За даними схем  позиціонування підприємство  входить до лівого нижнього кута («техніко-інформаційне запізнення»)‚ тобто продукція «Технохолод»  має підвищувати якість своєї продукції  й інформацію про себе.[1]

Можна виділити такі 5 рівнів товару:

1.     Перший рівень - засіб для  зберігання і презентації продуктів харчування у торгових закладах.

2.     Другий рівень - наявність холодоагрегатів.

3.     Третій рівень -  споживач очікує‚ що при покупці холодильної шафи отримає якісне обладнання, високоякісну роботу техніки.

4.     Четвертий рівень - гарантійне обслуговування‚ певні знижки та інше.

5.     П’ятий рівень - автоматична робота  холодильних шаф.

Як було зазначено вище‚ ринок холодильних шаф  перебуває на етапі росту життєвого циклу товару. На цьому етапі необхідно займатись сегментуванням свого ринку з метою виявлення споживачів‚ які можуть стати потенціальними. Компанія «Технохолод» є послідовником лідера‚ тому на етапі зростання їй необхідно знизити витрати на імітацію‚ бути пильною і захищатись від атак конкурентів‚ займатись пошуком невикористаних можливостей на ринку.

      Продукція НВП «Технохолод» (торгові холодильні шафи вітринного типу) багато разів відзначена дипломами і сертифікатами Міжнародних і Українських  виставок. Холодильні шафи компанії «Технохолод» виробляється згідно зі стандартами  сертифікації по госсистемі УКР СЕПРО[4].

При побудові цінової стратегії було визначено, що продукція «Технохолод»  належить до середньої цінової  групи. 

Компанія зарекомендувала себе  такою, що ціна на її продукцію  відповідає якості, тому «Технохолод» і надалі необхідно використовувати стратегію середнього рівня цін на товари.

НВП «Технохолод»   має використовувати базовий метод ціноутворення   на «основі  поточного рівня цін». За базу ціни береться ціна найближчого  конкурента –  ЗАТ  «Інтертехніки». Цю стратегію використовують фірми,  які   обирають стратегію «наслідування лідера».[2]

Основна мета збутової політики на даний момент часу - це збільшення реалізованої продукції на 10%, в порівнянні з минулим роком.

 Компанії, які виробляють торгове холодильне обладнання, враховують важливість гарантійного і післягарантійного обслуговування продукції, що продається, надають увагу створенню сервісної мережі, привертаючи для цього регіональні фірми створюючи сервісні фірми.

За роки роботи на ринку України НВП «Технохолод» побудував збутову дистриб'юторську мережу, через яку останніми роками реалізується велика частина обладнання. В кожній області працюють 1-2 представники, що  здійснюють продажі, монтаж обладнання, гарантійне і сервісне обслуговування. [4]

Компанія використовує такі канали розповсюдження  продукції:

v    дворівневий канал

v    однорівневий канал

v    прямий маркетинг

Для інформації представників в регіонах, а також покупців продукції планується підтримувати та постійно оновлювати сайт в мережі Інтернет.

Література:

1.     Зозулёв А.В. Промышленный маркетинг: стратегический аспект: Учеб. Пос. – Харьков: Студцентр, 2005. – 328 с.

2.     Котлер Ф., Армстронг Гари. Основы маркетинга: Пер. с англ.-2-е европ. изд.- К.; М.; СПб.: Издат. Дом “Вильямс”, 2004.- 944 с.

3.     Старостина А.А. Маркетинговые исследования.:— М.: Издательский дом "Вильямс", 2001.-320 с.

4.     http://www.tehnoholod.com.ua/