Заявка на участь у конференції

ПІБ: Галушко Наталія Костянтинівна                          

ВУЗ: Чернівецький торговельно-економічний інститут Київський національний торговельно-економічний університет

Науковий керівник: Чаплінський Юрій Богданович

Назва секції: «Економічні науки», №6 – Маркетинг та менеджмент

Назва доповіді: Особливості креативу маркетингових комунікацій

Адреса: Україна, м.Чернівці, вул.Червоноармійська, буд.107, кв.151

Email: galusko.natasha@mail.ru

Тел. Дом. (03722)4-70-96, моб. 80508088357

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Секція «Економічні науки»

№6 - Маркетинг і менеджмент

Галушко Наталія Костянтинівна

Науковий керівник: Чаплінський Юрій Богданович                           

Чернівецький торговельно-економічний інститут

Київський національний торговельно-економічний університет

Особливості креативу маркетингових комунікацій

Рекламний продукт може створити практично кожне рекламне агенство, але лише креативне рішення дозволяє підприємству продати необхідний товар в короткі терміни і з мінімальними витратами.

Креативність – вміння творчо вирішувати завдання, нестандартно, оригінально мислити і поводитися, здатність знаходити несподівані рішення, наявність багатої уяви, почуття гумору, можливість створення нових оригінальних продуктів. [2, с.24]

Розглянемо особливості креативу окремих елементів маркетингових комунікацій, зокрема реклами, PR, засобів стимулювання збуту та персонального продажу.

Креативний підхід у рекламі - це не вільна творчість, а розрахунок і здоровий глузд. Саме тому креатив у рекламі - це не мода, а необхідність. Креативний підхід у рекламі робить із сірої подібності з конкурентами справжнього лідера. Вибір між креативом і монотонністю рівний вибору - стати лідером чи залишатися посередністю.

 Серед розмаїття креативних технологій особливу увагу слід приділити дизайнерському креативу.

Дизайн здатний донести особливості товару, зробити упакування популярним і таким, що запам'ятовується, виділити компанію серед конкурентів. Використання креативу в дизайнерському процесі часом творить дива, дозволяє збільшити сегмент ринку, перетворити потенційних споживачів на реальних, збільшити обсяги продажів і відповідно збільшити прибутки. Яким у підсумку буде дизайн, залежить від дизайнера й ідеї. Оригінальна ідея дозволяє обійтися малими витратами, уникнути масштабних зйомок або глобальних рекламних бюджетів. Креатив це кропітка робота, адже потребує не лише нових ідей, а й вміле впровадження їх у життя. Вдалий креатив у рекламі забезпечить і допоможе продати будь-який товар, навіть повітря, головне вдало підібрати новаторство і донести його до споживача.

Креатив у PR дозволяє побачити звичні або невиразні речі під незвичним кутом зору, задати новий ракурс існуючих проблем і, відповідно, пред’явити новий матеріал для їх інформаційного висвітлення. Діяльність PR-спеціаліста часто зводиться до пошуку цікавої і новаторської пропозиції. Але цей процес має на увазі не лише зародження ідеї, але і її оцінку. Креатив в поєднанні з будь-якою діяльністю породжує прибуток (вигоду), за умови доцільного, ефективного, своєчасного його застосування.

Відомо, що кошти вкладені в PR-проекти можуть окупитися, а можуть і пропасти. Невдача несе за собою негативні публікації, зіпсовану репутацію і, відповідно, зниження продажу. Безумовно, такі неприємні результатинаслідок помилок, що були допущені на будь-якому етапі реалізації кампанії. Тому PR, так само як і реклама, вважається ризиковою складовою ведення бізнесу.   

Заходи стимулювання збуту як короткотермінові спонукальні заходи спрямовані на збільшення реалізації продукції протягом певного часу. Вони  потребують неабиякого впливу креативного підходу, адже чим менший час дії даного заходу, тим привабливішим і дієвим має бути новаторство (креатив).

Людину завжди приваблювали новинки, але в теперішньому суспільстві, на нашу думку, знижки, лотереї і акції вже не новина. Ми вважаємо, що для того щоб заходи стимулювання збуту були дієвими необхідно застосовувати креативні підходи в поєднанні з множиною маркетингових комунікацій (рекламою, персональним продажем та ін.). Також не зайвим було б дослідження психології людини. Зокрема психологами було встановлено, що класична музика спонукає і надихає споживача до придбання товарів. Вона сприяє не побутовим покупкам, а підвищенню попиту саме на дорогоцінності, побутові прилади, елітні дорогі речі, і рекомендується в магазинах, що реалізують відповідні товари. Також експертами було встановлено, що на споживача має вплив кольорове оформлення приміщення магазину. Зелений більше підходить для випадкових покупців, жовтий – для продовольчих магазинів, червоний - для магазинів в асортименті яких є товари побуту (меблі, побутова техніка тощо).

Таким чином, слід зауважити, що для стимулювання збуту необхідно використовувати новинки не лише із економічних наук, а й із природничих, які досліджують почуття, настрої, вподобання людей, приділяти увагу психології як науці.

Персональний продаж – це усне пред’явлення товару (послуги) під час бесіди з одним або декількома потенційними покупцями з метою здійснення продажу.[1, с.21]. При персональному продажі основну функцію виконує особа, яка продає товар (продавець, комівояжер, торговий агент, торговий представник, стендист, менеджер з продажу), а відповідно саме на неї покладається основна мета – донесення товару до споживача. Можливо креатив  необхідно проявити саме в костюмах, зачісці, образі продавця, адже куди більш привабливішим буде виглядати якісний товар в поєднанні із яскравим його продажем (персональним). Тим паче доведено, що при персональному продажі  покупець найбільше звертає увагу на зовнішній вигляд продавця, а вже потім на його знання про товар.

Ефект комунікаційного звернення розглядається в двох аспектах: комерційному і економічному. Саме креатив є безпосередньою і найважливішою причиною підвищення економічного ефекту.

 

Список використаних джерел:

1.     Мельникович О.М., Маркетингові комунікації, Опорний конспект лекцій., Київ, 2005р.

2.     Маркетинг в Україні №1,2. 2005р.