Активізація вивчення термінології – одне з актуальних завдань освіти.

 

В даний час, коли Україна поступово входить   в Європейську спільноту та приєдналась до Болонського процесу, володіння інформаційними технологіями являється надзвичайно актуальним, адже західноєвропейські країни досягли в розвитку цих технологій значних успіхів. Особливо актуальним э поєднання екологізації та інформатизації, адже такі процеси як порушення екологічної рівноваги, стрімкий ріст техніки, перенаселення несуть в собі загрозу всьому людству. Оволодіння даними технологіями неможливе без знання значень термінів інформатики  широким колом населення, особливо студентів та  молоді. Отже, завданням освіти є популяризація та вивчення інформаційних технологій.

  Вивченню термінології приділялась велика увага видатними українськими та зарубіжними мовознавцями, такими як: В.П.Даниленко, Д.С.Лотте, Т.Л.Канделакі та інші.

   Необхідність дослідження даного аспекту викликана появою великої кількості нових термінів, не завжди зрозумілими для широких кіл населення, які поступово переходять з мови спеціалістів до широковживаної мови. На етапі входження термінів  їх значення не завжди вірно трактуються, а інколи  вони зовсім змінюють своє семантичне забарвлення. Останнім часом велика кількість незнайомих термінів цієї галузі зявилась в таких жанрах як рекламний текст, інструкції до радіоелектронних та побутових пристроїв, науково-популярних виданнях. Тому саме через опосередкування цих жанрів відбувається поповнення літературної мови новими термінами.

  Для термінології радіоелектроніки характерні ті ж явища, що і для всієї лексичної системи в цілому, а саме: трансформація семантичних значень – звуження або розширення, активізація функціонування термінів-запозичень, збільшення кількості термінів-композитів та термінів-словосполучень і т.д.

  Вся термінологія радіоелектроніки за своїм семантичним наповненням розподіляється на:  

-         загальні відомості про компютери;

-         апаратне забезпечення;

-         програмне забезпечення та програмування;

-         компютерні технології та інші.

  Великий пласт термінів складають терміни-композити. Обєднання кількох основ в одне ціле дає можливість охарактеризувати поняття по кількох ознаках. Зростання термінів-словосполучень зумовлений тим, що розвиток науки і ускладнення наукових понять викликає необхідність їх конкретизації, додаткових уточнень, які б давали єдину уяву про клас предметів.

  Функціональний аспект у вивченні термінології має велике дослідницьке значення, тому що всі основні якості терміну проявляються саме при функціонуванні. Виходячи із функціональної цілеспрямованості всі тексти, в яких використовується термінологія радіоелектроніки, важко віднести до одного і того ж  функціонального стилю. Тексти інструкцій, тексти наукових монографій, науково-публіцистичні тексти для фахівців і для початківців відрізняються за будовою речень, вибором лінгвістичних засобів для вираження основної ідеї, кількістю галузевої термінології і т.д.

 Отже, вивчення комп’ютерної термінології є одним з найважливіших завдань освіти на сьогодні.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАЯВКА

 

Учасника VII Міжнародної науково-практичної конференції “Біосферно- ноосферні ідеї В.І.Вернадського та еколого-економічні проблеми розвитку регіонів”

 Вернигора Віра Пилипівна

 

 Кременчуцький державний політехнічний університет, м.Кременчук, вул. Першотравнева, 20

 

“Активізація вивчення термінології - одне з актуальних завдань освіти”

 

Секція ІІ

 

Для опублікування надсилаю тези.

 

Підпис учасника конференції

 

Дата заповнення