АВТОМАТИЗАЦІЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ НИЗЬКОТЕМПЕРАТУРНОЇ СЕПАРАЦІЇ ГАЗУ

Authors

  • ВС Борин Украина
  • ЮВ Козак Украина

Abstract

Системи контролю і автоматики блоку низькотемпературної сепарації газу повинні функціонувати в режимі реального часу, забезпечуючи централізований контроль та виконання керуючих, інформаційних та сервісних функцій [1]. Для виконання покладених функцій потрібна система зі складною ієрархічною структурою, яка забезпечуватиме наступні рівні контролю та керування: перший (локальний) – складають давачі і виконавчі механізми (до них відносяться не тільки найпростіші перетворювачі фізичних величин в електричні сигнали, але й мікропроцесорні пристрої обробки вхідних команд та вихідних сигналів); другий рівень (агрегатний) займає програмований контролер (один або декілька), який оснащений програмою збору і обробки даних (на функціональних панелях та щитах автоматизації) зчитує інформацію з давачів (температури, тиску, розрідження), визначає положення виконавчих механізмів і надає цю інформацію іншим підсистемам САК, реалізує завдання автоматизованого керування технологічним процесом завдяки видачі сигналів керування на виконавчі механізми; третій (централізований) – АРМ оператора, яке розташоване в оператор ній пункту очистки і заміру газу (ПОЗ) і обладнується робочою станцією (ПЕОМ) (з можливістю збереження архівів подій і технологічних параметрів протягом потрібного інтервалу часу), засобами відображення (дисплейні системи, екранні табло, мнемосхеми та ін.), відповідним програмним забезпеченням, комунікаційними засобами (модеми, адаптери, перетворювачі і т. д.) та джерелами безперебійними джерелами живлення, що забезпечують роботу важливих технічних засобів при аварійному пропаданні напруги живлення. Ядром системи автоматики та контролю є універсальні мікропроцесорні ПІД-регулятори МІК-25 підприємства МІКРОЛ (адреса: УКРАЇНА, 76000, м.Івано-Франківськ, вул. Грюнвальдська, 17/19 [2].

References

Семенцов Г.Н. , Чигур І.І., Шавранський М.В. , Борин В.С. , Фазі – логіка в системах керування :

Навчальний посібник. – Івано-Франківськ : Факел, 2002 – 40- 50 с.

Калабеков Б.А. Цифрові пристрої і мікропроцесорні системи: Підручник для технікумів звязку. - Москва: Гаряча лінія-телеком, 2000. - 336с.

Published

2017-01-12

How to Cite

Борин, В., & Козак, Ю. (2017). АВТОМАТИЗАЦІЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ НИЗЬКОТЕМПЕРАТУРНОЇ СЕПАРАЦІЇ ГАЗУ. Pridneprovskiy Scientific Bulletin, 36(500). Retrieved from http://www.rusnauka.com/index.php/rusnauka/article/view/16355