Гармонiя мелодiї i слова

Authors

  • ОЛ Панкратова Украина
  • ЕА Цесельська Украина

Abstract

За значенням свого художнього внеску Максим Рильський посів в українській поезії одне з перших місць після Івана Франка та Лесі Українки. В історію української літератури він увійшов як неперевершений майстер художнього перекладу, дослідник фольклору, мистецтвознавець, мовознавець. Та головною цариною творчості Максима Рильського є його поетична лірика з її найрізноманітнішими жанрами й формами. Проголосивши найвищими цінностями у своєму світоглядному кредо культуру, мистецтво, красу, мрію, поет залишався вірним йому майже шістдесят років творчої діяльності. Максим Тадейович завжди обстоював справжню красу мистецтва, не минаючи, звичайно, й музики, яка відповідає ідеалам часу. У низці статей М. Рильський підкреслює значення мистецтва, наголошуючи на тому, що воно може розвиватися тільки за умови критичного використання класичної спадщини. Полонений музикою Шопена, його чудовими вальсами, поет створює вірш "Шопен". На перший погляд здається дивним, чому саме образ коня, що мчить засніженою рівниною, і саней, які несуть кохану, уявлялися поетові у вальсі композитора. Але потім стає зрозумілим: він відчував у творі поривчатий подих, нетерпіння, бачив мовби крилату погоню за коханням і мрією. У вірші "Шопен" звучить вальс, через який, здається, "матеріалі зується" схвильована лірична розповідь про великого польського композитора: Рядки вірша це ліричні асоціації, що виникли під час гри на фортепіано. Про свою фантазію, задум говорить сам поет, звертаючись до композитора:

References

Шеффер Т. Музичні образи в поезії: Рильський і музика / М. Боровик, Т. Булат, Т. Шеффер / Відп. ред. М. Гордійчук. – К.: Наукова думка, 1969. – С.13-18.

Вервес Г. Д. Максим Рильський в колі слов’янських поетів. – К.: Наукова думка, 1972. – 311 с.

Published

2016-12-31

How to Cite

Панкратова, О., & Цесельська, Е. (2016). Гармонiя мелодiї i слова. Pridneprovskiy Scientific Bulletin, 34(498). Retrieved from http://www.rusnauka.com/index.php/rusnauka/article/view/16519