Використання сонячних модулів у формуванні архітектури паркінгів

Authors

  • ДС Чубарова Украина

Abstract

Проблеми енергоефективності та енергозбереження є одними з найактуальніших в останні десятиліття у всіх сферах людської діяльності. Сучасна тенденція використання в архітектурі засобів альтернативної енергетики дає підстави вважати, що в майбутньому, коли людство зможе відмовитися від масового споживання викопного палива, практично кожна будівля буде оснащуватися обладнанням, яке використовує невичерпні або альтернативні джерела енергії. Одним з факторів, що впливають на формування архітектури основного обсягу, призначеного для зберігання транспортних засобів є еколого-енергетичний. Поряд з вирішенням екологічних питань при проектуванні паркінгів слід приділити увагу енергоефективності та енергозбереженню. З цією метою в Україні однією з важливих задач визначено застосовування енергоефективних технологій та систем альтернативної енергетики. Одним з основних альтернативних джерел є енергія сонця. Сучасні сонячні панелі можуть бути використані практично в будь-якій архітектурі, як будівельний матеріал для фасаду будівлі, здатний доповнити задум архітектора, а також як екстер'єрна конструкція. Сонячні батареї вже давно є не тільки потужним поновлювальним джерелом енергії, а й дизайнерським елементом. Конструктивне впровадження та дизайн-стратегія – це принципово різні речі, і в ідеальному випадку ці дві концепції повинні бути доповнені енергетичною концепцією, з урахуваннях принципів впровадження сонячних модулів в архітектуру паркінгів, що забезпечує достатню енергоефективність та цілістну архітектурну композицію будівлі.

References

Черныш Н. Д., Сидякина А. Ю. О потенциале использования альтернативных источников энергии в формировании энергоэффективности зданий / Черныш Н. Д., Сидякина А. Ю // Вектор ГеоНаук. – 2019. – 2(2). – С. 38-44.

Поляков И.А., Ильвицкая С.В. Использование средств альтернативной энергетики при формировании художественного образа в архитектуре / Поляков И.А., Ильвицкая С.В. // Международный электронный научнообразовательный журнал «AMIT». – 2017. – 1(38). – С. 160-173.

Published

2020-02-02

How to Cite

Чубарова, Д. (2020). Використання сонячних модулів у формуванні архітектури паркінгів . Pridneprovskiy Scientific Bulletin, 6(662). Retrieved from http://www.rusnauka.com/index.php/rusnauka/article/view/1873