Криміногенність особи: вплив певної розповсюджуваної інформації

Authors

  • ВВ Лень Украина

Abstract

Національний технічний університет «Дніпровська політехніка», Україна Більшість сучасних українських громадських, державних діячів і чиновників, політиків, політичних: оглядачів, експерів, аналітиків, консультантів, технологів, а також журналістів, теле-, радіоведучих, блогерів, соціологів, кримінологів, психологів не звертають увагу на виключно негативний, деструктивний, дестабілізуючий, руйнівний, психологічний вплив певної інформації з ЗМІ, ТВ, радіо, всесвітньої мережі Інтернет та інших комунікацій. Відбувається багаторічний, лавиноподібний, всеобємлюючий, вкрай негативний вплив, тиск на психіку особи – людину і громадянина, її психологічну рівновагу, психологічне здоров’я, особливо негативно це впливає на розвиток неповнолітньої особи, тобто несформовану психологічно особистість. У більшості вже через вплив, настрій близьких рідних, бо неповнолітні не дуже читають інформацію з ЗМІ та дивляться різноманітні політичні програми ТВ. З багатьох комунікаційних джерел багаторічно і щодня, цілодобово з повторами, визнаємо, фактично з часів незалежності надається негативна інформація, наприклад, щодо ДТП, пожеж, техногенних аварій, вчинення різних злочинів, як правило, усе з людськими жертвами, а також корупційних проявів, різноманітних інших негараздів. На жаль, часто вона надається неперевіреною, перебільшеною або трактується на власний розсуд (бачення, розуміння, усвідомлення особи, яка оприлюднює), тобто певною мірою недостовірною, емоційною, викривленою. Інколи, таке надання, трактовка вражає своєю «вільністю», непрофесіоналізмом та безвідповідальністю перед суспільством. У цій сфері інколи панує відсутність моральності, вихованості, культури, знань та освіти.

References

1.Лень В.В. Вандалізм: причини і проблеми. Materials of the XIV Interrnational scientific and practical Conference Scientific horizons – 2018, September 30 – October 7, 2018: Sheffild. Science and education LTD. С.50-53.

Published

2020-02-02

How to Cite

Лень, В. (2020). Криміногенність особи: вплив певної розповсюджуваної інформації. Pridneprovskiy Scientific Bulletin, 6(662). Retrieved from http://www.rusnauka.com/index.php/rusnauka/article/view/1894